Zavřená hala a zpropadená sekunda aneb další turnaj Dorostenců

Dorostenecký turnaj byl na programu nedělního bohatého florbalového dne jako první. Vzhledem k nabitému itineráři byl začátek se svolením soupeře ze Střešovic určen již na 8:00. Okolo 7 se tedy začali všichni účastníci sjíždět před Hostivickou anténou. Hráči obou celků, realizační týmy, pořadatelé, rodiče i rozhodčí. Jediný, kdo chyběl byl správce haly, který by nás pustil do haly. Situace se neměnila ani v následujících minutách, a to i přes horečnou snahu dovolat se zástupcům haly (vytípnutí telefonu příliš nerozumím). Slečna s klíčem dorazila přesně v 8:12, tedy 12 minut po oficiálním startu zápasu. Na dotaz, proč nás nechali čekat přes hodinu v solidní zimě jsme se dozvěděli, že „Manažer“ haly říkal, že objednáno máme od 9, což bohužel prokazatelně není pravda. Nedá se nic dělat nabrali jsme nutné zpoždění, zapsali sami do zápisu, omluvili se všem zúčastněným a soupeři a šli do šaten.

Následující odstavec je osobním názorem a nikoli stanoviskem klubu.

Osobně bych k tomu chtěl říct jen toliko, že pokud chce někdo poskytovat jakoukoli službu, měl by k tomu mít nějaké schopnosti (např. komunikace, organizace) a vlastnosti (zodpovědnost). Pokud je nemá, tak se bohužel musí nechat zastoupit někým jiným nebo jednoduše službu neposkytovat. To, co se v neděli odehrálo bylo prostě hloupé selhání na straně haly a jejího Manažera, který bohužel dle mých informací nedorazil, abychom si mohli situaci probrat osobně. Ještě jednou se omlouváme všem, kteří byli touto událostí postiženi.

V prvním zápase nás čekal Tatran, který jsme měli možnost sledovat v průběhu minulého turnaje. Očekávali jsme těžký zápas, ze kterého si ale v případě dobrého výkonu můžeme odnést body. Soupeři vyšel začátek na jedničku, když se velmi rychle dostal po našem nedůrazu do vedení o dvě branky. My jsme začali hrát až poté, obraz hry se pomalu vyrovnával a v některých částech jsme byli lepším týmem. Postupně se nám podařilo dorovnat i skóre, a to i přesto, že soupeř přidal za záda výborně chytajícího Kristiána ještě jeden míček. V poslední minutě tedy na světelné tabuli svítilo skóre 3:3. Soupeř se snažil utkání zlomit mohutnou ofenzivou. Střela od poloviny hřiště skončila za zády Kikiho, odrazila se ale jen od břevna dolů, kde číhal další hráč v červeném, naštěstí pro nás ale v brankovišti. Rozhodčí po krátké debatě původně uznaný gól odvolali a my měli standardní situaci u naší branky. Kluky jsme nabádali, aby zkusili ještě jeden útok, ale nezapomněli přitom na obranu. Rozehrávka mířila na Žížu, který míček potáhnul po pravé straně hřiště a vystřelil. Gólman soupeře ale skvěle zalepil a vyhodil dlouhý míč za naši obranu. Bohužel beci byli příliš vysoko, a tak jsme měli možnost sledovat samostatný únik, který ale Kiki ještě zastavil. Následnou dorážku už ale mít nemohl, a tak jsme inkasovali na 3:4 přesně v čase 44:59. Je to smolné, byli jsme troufám si říct více než vyrovnaným soupeřem, na druhou stranu jsme poslední situaci takticky příliš nezvládli, což jsme si rozkreslili v šatně. Děkujeme soupeři za skvělou prověrku a bereme si z toho další zkušenosti.

Ve druhém zápase jsme vyzvali stejného soupeře jako na minulém turnaji – Start98. Průběh byl naprosto odlišný prvnímu zápasu, když kluci od začátku soupeře přehráli a nasypali 4 branky do konce první třetiny. Přišlo ale klasické uspokojení a neplnění taktických pokynů. Soupeř využil všech našich zaváhání, zbytečných a nepřesných nahrávek a kliček a dostal se na dostřel. Ačkoli byl na konci třetiny stav 7:4, tuto periodu jednoznačně ovládli kluci z Kunratic a náš výkon šel diametrálně dolů. Přestávkový fén ale pomohl a kluci se znovu zvedli do sedla. Poslední část jsme již ovládli vysoko 5:2 a celý zápas tedy v poměru 12:6. Musíme vyzdvihnout výkon Dana Brskovského, který minimálně 5 dalších branek pochytal.

Viděli jsme opět dva rozdílné výkony. V prvním zápase jsme hráli velmi dobře, vyjma začátku utkání jsme plnili to, co jsme si řekli a soupeře jsme potrápili. Ve druhém zápase to byla jiný písnička, ačkoli jsme vyhráli poměrně velkým rozdílem, předvedená hra nebyla podle našich představ. Musíme všichni pochopit, že taktické pokyny nejsou jenom omalovánka na tabulce, a že mají svůj smysl a účel. Jsme rádi, že si své dorostenecké premiéry odbyli Marek Urban a Matyáš Kandravý. Výborné výkony předvedli oba gólmani. Děkujeme všem rodičům za podporu, hráčům a soupeřům za výkony.

Panthers Praha vs. Tatran Střešovice 3:4 (online)

Panthers Praha vs. Start98 Praha-Kunratice 12:6 (online)