První turnaj našich služebně nejmladších #princezen

Premiéra našich Elévek se o víkendu odehrála na palubovce pražské Děkanky.

V prvním zápase nás čekal soupeř Texas, který přijel v nejmenším možném počtu – 3+1. Od úvodu ale bylo jasné, že soupeř bude udávat tempo hry. A skutečně, pro hrozivé brankové náloži přišel timeout, který nám pomohl. Holky začaly lépe přistupovat k soupeři a nepouštěly ho do větších šancí. Pokud šance byla, předvedla se Eva, které se povedlo několik neskutečných zákroků. Na #princezničkách bylo poznat, že hrají svůj první turnaj a některé i poprvé v životě zápas. I přes to všechno si pomalu a jistě na sebe zvykaly a jejich hra byla postupem času lepší. K výhře to nestačilo, ale úsměvy na jejich tvářích mluvily samy za sebe. Největším pochvalu si od nás zasloužila Eva, která chytala a nevzdávala do samotného konce.

V druhém zápase nás čekaly domácí Bohemačky. Do utkání jsme vstoupili dobře, když jsme otevřeli skóre už v prvním střídání. Poté začaly holky z Bohemky kontrolovat hru a utekly nám až do stavu 7:3. Ještě před sirénou oznamující konec první části jsme stáhli na rozdíl dvou gólů.
Druhá půle už byla v naší režií, když jsme nejdříve srovnali, poté otočili a už jen kontrolovali výsledek zápasu. Výsledkem byla výhra 14:11 a holky předvedly, že když se chce, tak otočit se dá vše.

Před posledním kláním dne s Tatranem nás bohužel musel opustit Toli. Na holkách to v úvodu vůbec nebylo vidět, a tak jsme po prvním střídání vedli o dva góly. Následně sice Tatran srovnal, ale my zase o gólík utekli. Poté znovu Tatran srovnal a ujal se dokonce vedení. Zápas byl pak jako přes kopírák. Tatran vždy odskočil na rozdíl dvou až tří branek, abychom ho my opět stáhli na rozdíl jedné. Čtyři minuty před koncem jsme si vybrali oddechový čas a zkusili si hru ve čtyřech. Tlak byl enormní, nejednou jsme trefili brankovou konstrukci, ale míček jsme do sítě nedotlačili. Naopak soupeř do odkryté svatyně zasunul míček v poslední možné chvíli. Výsledek 8:11 mohl klidně skončit i naopak, zápas byl velice vyrovnaný.

Během turnaje bylo na holkách vidět zlepšení a především snaha za jakéhokoli stavu s výsledkem ještě něco udělat.
Na závěr děkujeme hráčkám za účast a rodičům za úžasnou podporu, budeme se na vás těšit znovu příště.

Autoři: Toli a Dan Ježil