Veronika Krejčíková: „Budu se snažit být holkám a týmu oporou a aby nás ten florbal bavil.“

Další kolo 2. ligy žen odehrála naše 1. ženská rezerva na Vinohradech. Soupeřkami byly tréninkové spoluhráčky z Bohemky a tým, který ještě minulou sezónu hrál 1. ligu žen – pražské Wizards. Jak se holkám dařilo si můžete přečíst v rozhovoru s novou posilou z Děkanky, Veve Krejčíkovou.

Jak bys zhodnotila zápas s Bohemkou?
Zápas to byl myslím docela vyrovnaný, nejdřív jsme dotahovaly vždy jednogólový náskok Bohemky, pak jsme se ve vedení zápasu vystřídaly. Bohužel ale hned vzápětí jsme o vedení přišly, a navíc po inkasovaném gólu v oslabení jsme musely zase dotahovat. Pěkné šance byly vidět na obou stranách. My měly velkou příležitost vyrovnat i díky přesilovce ve druhé třetině. Ale nepovedlo se a místo vyrovnání jsme naopak inkasovaly my a rázem jsme asi pět minut před koncem třetí třetiny prohrávaly o dva góly… Na což Dan správně zareagoval tím, že si vzal timeout a zkusil nás poslat do hry v šesti bez brankářky. Řekly jsme si, že ještě zkusíme zabojovat, takže jsme do toho šly naplno hned, nebylo na co čekat a ani v podstatě co ztratit. Několikrát jsme gól málem dostaly my, ale naštěstí balonek nikdy až do prázdné brány neprošel a my to nevzdávaly. Možná trochu neuvěřitelně, ale vyšlo to! Při hře bez brankářky se nám podařilo v poměrně krátkém čase dát dva góly, a navíc ještě asi minutu a půl před koncem, už při hře pět na pět, se nám podařilo vstřelit rozhodující, vítězný gól. Konečné vítězství 7:6 a důležité tři body jsou doma, vybojované a o to myslím cennější :)

Myslíš, že k vítězství pomohlo i to, že s Bohemkou máme společné tréninky?
Moc si to nemyslím. Respektive v tom smyslu, že bychom se o nich dozvěděly něco zásadního, čeho bychom mohly využít v zápase k vítězství. Navíc těch společných tréninků v novém složení nebylo od začátku sezóny ještě moc. To myslím, že z ligy už je známe víc. Pokud to beru celkově za Panthers. Jinak v obecné rovině si myslím, že nám společné tréninky s Bohemkou jsou ku prospěchu a věřím, že k nějakému vítězství nám pomoci určitě můžou. Je to výborný sparing partner.

Jak bys zhodnotila zápas s Wizards?
Řekla bych, že jsme se dost trápily, nebyly jsme schopné dát gól. Přitom nás nijak moc nenapadaly, na rozehrávku nám nechávaly dost času a prostoru, ale v koncovce jsme nedokázaly trefit bránu anebo střely dokázala pěknými zákroky vychytat brankářka. Ale zkoušely jsme to znovu a znovu, nějaká střela už přece musela projít až do brány. To se povedlo až těsně před koncem první třetiny. Střelecky jsme se ale trápily dál. Jako bychom si gólové štěstí už vybraly v předchozím zápase s Bohemkou, kde jsme střílely, řekla bych, mnohem míň a přesto padlo víc gólů. Takže se stalo přesně to, co se dalo čekat, když gól nedáš, tak ho dostaneš. Soupeřkám, respektive jediné jejich nebezpečné hráčce, se podařilo vyrovnat a hrálo se od znova. Přibližně v polovině zápasu došlo k nešťastnému střetu naší útočnice s jejich brankářkou, která musela nakonec ze zápasu odstoupit. Nově příchozí brankářka nebyla rozchytaná, ale i přesto dost střel vychytala nebo jsme se trefovaly přímo do ní, doprostřed brány. Ale o to víc jsme se snažily střílet a vlastně i to nám pomohlo zápas prolomit. V poslední třetině jsme vstřelily dva góly a vyhrály jsme 3:1. Další tři body jsou doma! :)

Zápas jste odehrály proti týmu, který ještě minulou sezónu hrál 1. ligu žen. Jak moc byl tento zápas náročný?
Aha, vážně? Tak to se přiznám, že jsem nevěděla a podle hry bych si to ani nemyslela. Zápas byl občas celkem tvrdý a asi jsme se s nimi docela potrápily, ale spíš bych řekla, že my samy, než ony nás tím, že hrály o ligu výš.

Před sezónou jsi přišla do týmu společně s dalšími holkami z Děkanky (tým, se kterým se naše první rezerva princezen před sezónou spojila). Jak jsi tu zatím spokojená?
Zatím spokojená jsem, holky nás přijaly v pohodě, tréninky máme beze změn, společné s Bohemkou B, za což jsem moc ráda. Změna tu tady ale přeci jenom je a to dost zásadní – je nás víc a máme konečně zase spolehlivého trenéra a dobré zázemí. Takže florbal má zase pro nás nový smysl :).

A teď poslední otázka. Čím bys chtěla našemu rezervnímu týmu v sezóně nejvíce pomoci?
Budu se snažit být holkám a týmu stejnou oporou a aby nás ten florbal bavil, tak jako tomu bývalo v Děkance.

Děkujeme za rozhovor!

Panthers Praha – FBŠ Bohemians B 7:6 (3:4, 1:1, 3:1)
Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 B 3:1
(1:0, 0:1, 2:0)