Posily v oranžovém: Zatím se nám tu líbí!

Do nejhezčího dresu republiky se před začátkem sezony převléklo hned trio nováčků. Zatímco pro dvorní fotografku Elí to byl spíš jen formální přestup, David Šimůnek a Jarda Ptáček zaujali právoplatné místo v základní sestavě. Jaké jsou jejich prozatímní dojmy po dvou odehraných kolech?

Borci, většina našich fanoušků Vás sice jistě zná, najdou se ale jistě tací, kteří o Vás slyší poprvé. Představte se nám pár slovy.

David: Tak stálým fanouškům se asi představovat nemusím, ale pro nové fanoušky jsem Šimi, ten pravý Šimi (originální). Florbal hraju, respektive pinkám přibližně 12 let. Vyzkoušel jsem si bránu, dva zápasy (z důvodu absence spoluhráčů) i post útočníka, ale 98,9% mojí kariéry trávím na pozici obránce. Můj styl je už odmala profesorský – hlava a ruce stačí.

Jarda: Jmenuji se Jarda Ptáček, ale většina lidí (všichni) mi říkají Jarmil. Hraji levého beka, mám rád sport a i když na to možná podle fotek ze zápasů nevypadám, tak kromě florbalu špílím ještě Hanspaulku.

 

Jak jste se dostali do Sépiáků? Byla to intuice, povedený draft nebo střelba od boku?

David: K Sépiákům jsem se dostal přes jejich nábor a všude visící poutavé reklamy. Zaslal jsem životopis a na základě mých zkušeností si mě vybrali.

Jarda: Byl jsem se na kluky podívat v době, kdy hráli Czech Open a po zápase jsem byl v místní restauraci u piva osloven nejvyšší sépií. Nevím, zda za to mohl alkohol, ale nabídku tříletého dvoucestného kontraktu s výstupní klauzulí na basu piva nešlo odmítnout.

 

Líbí se Vám tu?

David: Líbí. :-)

Jarda: Všechny znám už z minulosti, kdy jsem se s klukama vídal na trénincích a zápasech, takže jsem věděl do čeho jdu. Všechno na pohodu, líbí se mi tu.

 

Co byste u svých nových spielkamaradů vyzdvihli?

David: Skvělý kolektiv mladých pušek, ve kterých vidím skrytý a zatím neobjevený potenciál.

Jarda: Kluci v týmu mají určitě velký zápal a to v každém zápase. Kolektiv je super, všichni se znají, vždycky panuje super atmosféra a všichni se snaží nevypustit je diný souboj. Ale co je hlavní, všichni to dělají, protože je to baví a o to jde ne?

 

Co odehraná dvě kola, jaké bude Vaše hodnocení? 10 bodů je slušný start (dokonce slušnější než vloni), odpovídá suma získaných bodů výkonu?

David: Zápasy nám zatím vyšly skoro tak, jak jsme si představovali. Škoda, že jsme od přírody až moc sociální a místo střelby si to radši šestkrát hodíme do prázdné. Dobrá je komunikace na lavičce, teď už to jen přenést na hřiště, kde tomu přeci jen ještě něco málo chybí.

Jarda: Hrálo se ve velkém nasazení, všichni bojují do poslední minuty. Jasně, vždycky je co zlepšovat, ale určitě vidím velký potenciál a doufám, že budu mít pro tým taky nějaký přínos.

 

Týmový cíl je víceméně jasný, odčinit loňský závěrečný fatál, o kterém se nemluví, ale jaké jsou Vaše cíle? Jak osobní, tak i kolektivní?

David: Postup. Můj cíl je být tuto sezónu bez trestné minuty.

Jarda: Určitě postoupit! A osobní cíle? Pár kilo shodit, stačí, že jsem nejstarší, nemusím být ještě nejtěžší. Třeba pak konečně začnu dávat i nějaké góly. :-)

 

Nějaký závěrečný proslov?

David: Děkuji za přijetí a doufám, že tento koš urveme a postoupíme bez nějakých komplikací a že během sezóny vylepšíme mouchy, které nás stojí zbytečné góly od soupeřů.

Jarda: Jsem připraven kapitáne!