Elévové B a návštěva na Kladně

S ohledem na zranění golmana Jonáše Pokorného byl Ondra Beneš povolán na Elévy A, a tak někdo z hráčů musel na sebe obléct brankářskou výstroj. K údivu trenérů se kluci o tento post pomalu prali.

Jako každý turnaj hráči dostávají jednoduché 3 úkoly, které musejí plnit po dobu celého turnaje a dařilo se jim to ve velké míře.

První utkání jsme sehráli proti Spartě, která přijela pouze v počtu 5+1. Kluci s přehledem soupeře uběhali a přestříleli. Vyskytly se nějaké individuální chyby, které soupeř potrestal, ale to jsme si hnedka na střídačce vyjasnili. Nutno zmínit, že Ráfa Tůma v brance vychytal dva nájezdy.

Druhý zápas nás čekal záhy proti Černošicím, kteří byli dravější než Sparta a nám to zprvu dělalo značný problém. Nedali jsme se, opět jsme začali hrát tu svojí hru a plnili jasně dané úkoly, díky čemuž jsme se po skončení zápasu mohli radovat opět my. Také proti druhému brankáři Tomáši Kočovskému se jel nájezd a se šťastným koncem pro nás.

Na třetí zápas už chyběla trenérka Andy, která musela jet plnit další trenérské povinnosti, takže se žezla ujal pan Flek, který má tyto zkušenosti již z minulých sezon.

Strategie pro finále zněla: nezaspat začátek a vlítnout na soupeře. Této strategii byla podřízena dynamická rozcvička před zápasem. Klukům se podařilo plán dodržet a klasický ospalý úvod se nekonal. Bohužel se k nám přiklonila smůla a k soupeři štěstí. Výsledkem byla téměř každá střela soupeře přetavená v gól, což klukům ubíralo morál. Rozdíl ve skóre postupně narůstal a gólový příděl se podařilo zastavit až s nástupem poslední pětiminutovky. Za nástup do zápasu a posledních pět minut si kluci zaslouží pochvalu a konečné druhé místu v turnaji.

Autoři: Andy, pan Flek