Zklamání v Brně

K zápasu 6. kola Extraligy žen odcestovaly do Brna. Ač byly papírovým favoritem, zklamaly.

Po 10 minutách, kdy Panterky zásluhou Lamkové a Lochmannové vedly už 2:0, to vypadalo, že je favorit zápasu jasný. Nicméně ještě do první přestávky stihly díky nedůrazu #princezen na brankovišti děvčata z Brna vyrovnat. V polovině zápasu se po zkratu domácí obrany prosadila Steinbachová a poslala svůj tým znovu do vedení. V 35. minutě zásluhou Syslové děvčata Panthers odskočila opět na rozdíl 2 branek. Panterky jako by si myslely, že se utkání vyhraje samo a z Brna byla cítit větší chuť po balónu. Po další špatně odbráněné situaci třetí lajny snížila na 4:3 brněnská veteránka Dernerová. Na začátku poslední části zařídila vyrovnání domácího týmu Pospíšilová a favoritky se začaly obávat o výsledek. Míček jim na povrchu haly VUT odskakoval, střely mířily převážně nad bránu. Trefit se dokázalo už jen Brno, Panterkám se ani při hře v 6 vyrovnat nepodařilo. Nutno říct, že Židenice si výhru zasloužily, prostě chtěly víc. Panterkám nezbývá, než na nepovedené utkání zapomenout a v dalších zápasech se pokusit navázat na slibný výkon ze zápasu proti Vítkovicím.

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 5:4 (2:2, 1:2, 2:0) online | video

Střely na branku: 25:24
Nejlepší hráčky: Martina Indrová – Michaela Lupačová
Diváci: 81

Vyjádření trenéra domácích (Jiří Starý): Dnes jsme nevstoupili dobře do první ani druhé třetiny, holky ale dokázaly dvakrát dotáhnout dvougólovou ztrátu což je vynikající. Nakonec podle mě rozhodlo to že jsme prostě chtěli víc vyhrát, pro nás velmi důležité tři body.

Vyjádření asistenta trenéra hostí (Štěpán Weber): No my jsme se letos asi rozhodli, hrát na soupeře jen to, co stačí a dneska jsme se teda přepočítali… Začátek byl slušný, ale naivně jsme se uspokojili a soupeři pak spíš pomáhali a hráli pod svoje možnosti, což je k zamyšlení. Podcenění soupeře, které nemohlo bohužel jinak skončit. Díky za zápas.