Muži A vezou z Nového Boru 3 body!

Když přijíždíte k hale, tak se na Vás valí vzpomínky z dětství, kdy jste jezdívali na školy v přírodě do velkého areálu, kde máte všechno k dispozici. Také hala v Novém Boru, která je hned vedle koupaliště, už dle vzhledu pamatuje leccos.

Doba sžití s místním povrchem na naše poměry byla poměrně krátká a dle toho vypadal i začátek utkání. Soupeři dělal značný problém náš pressing, čehož hned v první minutě využil nikdo jiný než čertík Lukáš Tomeš. S ohledem na obranné postavení soupeře jsme si mohli dovolit hned několik nahrávek přes šířku hřiště, duo Kolář – Daněk upravují skóre na tabuli na 0:2. Po faulu na středu hřiště rozhodčí nařídili volný úder, však soupeř (dle našeho mínění) si nepovoleně balonek posunul do výhodnější pozice a s ohledem na naši nepřipravenost proměňuje. Přibližně v polovině třetiny jsme svědky první přesilové hry v našem podání, kdy byl faulovaný Kolář. Po několika střeleckých pokusech celé pětice početní výhodu využívá Radek Šťovíček. Do konce třetiny už skóre změnil pouze soupeř, kdy po nedůrazu u mantinelu následovalo přečíslení 3 na 2 a balonek bohužel skončil za Hruškovými zády. Obratem si přesilovou hru zahrát také Děčín, kdy však přes naše blokování střelby nebyl úspěšný.

Druhá třetina začala v podobném stylu jako skončila první. Po dalším faulu na Koláře byl udělen dvouminutový trest domácímu hráči, však tato přesilovka byla bez šťastného konce. Co asi mohl zapříčinit nedůraz kolem naší branky – ano, hádáte správně – je tu srovnání na 3:3. Druhou přesilovou hru si zahrát také soupeř kvůli přílišnému důrazu Hudce v rohu. Leckdo by si pomyslel, že to bude mít negativní dopad, ale opak byl pravdou. Rychlonožka Šťovíček utekl a posílá Panthers do vedení. Následně tuto situaci chtějí zopakovat také Kolář – Kalous, ale první jmenovaný byl opět faulovaný (ano, zase to byl on) a bylo nařízeno trestné střílení. Ujal se ho samozřejmě Kolář a proměňuje backhandem k tyči. V této třetině upravil skóre už jen Děčín, kdy nešťastně pro Hrušku se od něj odrazil při zmatku před brankou balonek za jeho záda.
Třetí třetina byla už jednoznačně v naší režii, kdy dvojice Lombino – Tomeš nejprve krásným ťukecem překonali golmana a následně ještě stejná dvojice zvýšila vytočením se na střed a přesnou střelou. Takovéto, když vás nikdo nehlídá, dostanete balonek od spoluhráče a jste ve výhodné pozici, tak prostě vystřelíte – jako to udělal Hudec. Opět sporný souboj, Šťovíček na zemi a následovalo přečíslení, kdy Hruška neměl šanci čarovat. Další faul na Koláře a další přesilovka – tentokrát zahráno na klid a bez změny skóre.
DDM SANEXCZ Děčín IV – Panthers Praha 5:8 (2:3, 2:2, 1:3) online
Střely na branku: 20:26
Komentář vedoucího domácích: Soupeři jsme nabídli příliš protiútoků a ten je dokázal využít. I přes prohru bych chtěl svůj tým za dnešní výkon pochválit. Děkujeme soupeři za zápas a děkujeme i skvělým divákům a pořadatelům ( Díky Kájo)

Komentář vedoucího družstva hostí (Andrey Novákové): I přes neklid na hokejce a zbrklost jsme ukázali své kvality a zkušenosti. Děkujeme soupeři za zápas a budeme se těšit na příští setkání.