Junioři vezou další 2 výhry

Juniorům los přisoudil ranní zápas proti Startu. Bohužel nám dohodnutý sraz nebyl nic moc platný, protože pořádající kluci z Tatranu dorazili 19 minut před zápasem. Myslíme si o tom tiše svoje.

Od začátku zápasu to vypadalo na ofenzivní zápas z obou stran, což se ve výsledku potvrdilo. Soupeř hrozil z rychlých brejků, my drželi více balón a kombinační hrou jsme se snažili rozložit obranu soupeře. Góly padaly na obou stranách, okna v obraně jsme viděli vícekrát a gólmani neměli z obranné hry svých spoluhráčů radost. Minimálně tři branky jsme obdrželi po nahrávce přes šířku malého brankoviště, což následně vedlo až ke stažení nejzkušenější lajny ze hry. Aby toho nebylo málo, dali jsme si i vlastní branku, která pobavila téměř všechny v hale. Záznam bude brzy na klubovém instagramu. Soupeř se dostal až na dostřel jediné branky a tak nás čekal závěrečný tlak proti šestici soupeřů. V tuto chvíli jsme se naštěstí zkonsolidovali a situaci jsme ubránili. Utrápená výhra, ze které si musíme vzít hlavně ponaučení pro příště.

Po dlouhé pauze čekala kluky rezerva Tatranu. Vzhledem k odjezdu Mužů na zápas do Děčína se trenérského kormidla chopil Karel Petrák st. Hodnocení kouče přinášíme níže:

Druhý zápas proti Tatranu byl mnohem méně dramatický. Už při pohledu na soupisku soupeře bylo jasné, že zkušenosti a fyzická převaha budou na naší straně. Tatran měl v sestavě hned devět hráčů, kteří ještě vloni nastupovali za starší žáky a věkem do juniorů patřili jen další tři. V předchozích pěti zápasech měli navíc jen jednu kontumační výhru a jednu na nájezdy. Šli jsme do něj s tím, že jsme favoritem a chceme to potvrdit. Mladý tatranský tým nám dal víc prostoru než Start, po většinu času jsme jej tlačili a jeho protiútoky zastavovali v bezpečné vzdálenosti od Davidovy brány. Nicméně naše útočné snažení se omezovalo především na střely ze střední vzdálenosti, které kryl vynikající gólman soupeře.
V první třetině se nakonec ujal aspoň Martův backhandový blafák pod tělem brankáře, ale těsně před jejím koncem srovnal Zika. Do druhé části jsme chtěli zlepšit pohyb bez balonku, rozhýbat soupeřovu obranu a častěji střílet. Hlavně „do prázdný“ (#RadaNadZlato by Kája). V úvodní části druhé třetiny se po souhře dorostenecké lajny prosadil dvakrát Petrák (všichni si z něj pak utahovali, že se řídil vlastní radou). Dvougólové vedení  nás sice uklidnilo, ale někteří jedinci začali zkoušet, kolik kliček se jim proti o hlavu menšímu soupeři povede, než přijdou o balón.
Ve třetí třetině jsme postupně přidali další tři góly a zápas kontrolovali. Těsně před koncem jsme za stavu 6:1 darovali Tatranu přesilovku, ve které zkoušel hrát 6 na 4. Tu jsme sice ubránili, ale ke konci zápasu jsme povolili v koncentraci a dvakrát dovolili soupeři snížit. Poslední gól pár vteřin před koncem byl z kategorie „mám balón, vidím bránu, chci dát gól, netuším, co se kolem mě děje“. Aneb sám proti všem, když ostatní střídají. Ztráta míče a hotovo.
Oproti prvnímu zápasu se zvedla první, „nejstarší“ lajna, která si na sebe dlouho zvykala. Chyby z prvního zápasu si vzali k srdci a mnohem zodpovědněji bránili, což jim pomohlo i ve hře dopředu a vedlo to i ke dvěma gólům. Druhá formace doplácela při hře dopředu na přílišné „kouzlení“ s balónem, při kterém docházelo k řadě zbytečných ztrát, a tak si museli zaběhat zpátky do obrany víc, než by bylo zdrávo. Třetí, dorostenecká, sestava pokračovala v dobrém výkonu z prvního zápasu a asi nejvíc zatápěla soupeřově obraně.

Pro příště se musíme více zaměřit na obrannou činnost a taktickou disciplínu všech hráčů. Děkujeme rodičům za podporu, Karlovi za odvedení zápasu, kameru a fotky a Likisovi za statistické okénko.

Panthers Praha vs. Start98 Praha Kunratice 7:6 (online)

Panthers Praha vs. Tatran Střešovice B 6:3 (online)