Gólové hody na zkráceném turnaji C-Power

Druhý turnaj jsme měli pořádat, ovšem stejně jako na poprvé v této sezoně nám jeden tým odřekl zápas (asi z nás mají všichni strach), a tak se nám turnaj smrskl na jediný zápas. Byla to trochu škoda, protože jsme měli nabušenou sestavu posílenou o takové borce jako Školník, Poky nebo Jarda Janoušek. V obraně nám pak přišli na pomoc mladíci Jakub Gron a Dan Ježil. Premiéru v brance Céčka si odbyl Honza Cígler.

IBK Svatý hole Kladno B – Panthers Praha C POWER 7:8

Svatý hole v minulém kole dostali v minulém kole nakládačku od Olympu 2:10, a tak jsme i my trochu podvědomě očekávali jednodušší zápas. Z toho nás vyvedl soupeř hned v druhé minutě, když proměnil první svoji šanci. Pak jsme se do střílení branek pustili i my – nejdříve Fíla Cajthaml krásně našel sprintujícího Kamila, který si už sám před gólmanem poradil. Pak jsme si vyzkoušeli přesilovku a když nám nešla kombinace, vzal si míček Vašek Mudruňka, projel s ním polovinu hřiště a nekompromisně zavěsil pod víko. Úspěšnou čtyřminutovku pak zakončil Poky, který přebral nahrávku od Školníka a mazácky zakončil na bližší tyč. Kladno pak ještě snížilo a tak se do přestávky urodilo poněkud divočejší skóre 3:2 pro nás.

V druhé části jsme zvýšili vedení, když Dalík ve svém oblíbeném prostoru u malého brankoviště trefil Štajnovu přihrávku tak skvěle, že si ji soupeřův gólman pak pro jistotu ještě hodil za záda. Uběhlo jen 10 vteřin a bylo to zase o jeden gól, když náš nedůraz na brankovišti potrestalo Kladno velmi laciným gólem na 3:4. Pak se první lajna pustila poprvé do výraznějšího napadání, což přineslo ovoce – Dalík vybojoval míč, předal ho Štajnovi a ten ho poslal krosem Danečkovi, který už se do prázdné brány nemýlil (3:5). Za další dvě minuty se zrodil jeden z nejhezčích gólů tohoto turnaje – Poky po kombinaci celé lajny nahodil míček na Školníka, který se nerozpakoval a přímo ze vzduchu ho zatloukl za bezmocného gólmana (3:6). To v této třetině ale zdaleka nebylo vše – nejprve dvakrát snížil soupeř, aby pak vyšší vedení vrátil Céčku veterán David Ghali, když si skvěle naběhl na přihrávku Štajna ze standardky a mazácky překonal gólmana. Divokou druhou třetinu jsme vyhráli 3:4, dopředu jsme hráli vcelku dobře ale v obraně jsme hořeli, což se nám mělo v poslední třetině ještě dost vymstít.

Dost lehkovážně jsme začali „exhibičně“ kombinovat, každý si chtěl dát gól, měli jsme řadu přesilovek, ale stala se naprosto opačná věc. Nejprve čtyři minuty před koncem snížil na 6:7 Juklíček, aby v čase 44:25, tedy 35 vteřin před koncem, vyrovnal hrdina soupeře Pavel Habada svým čtvrtým gólem v zápase. Tenhle gól nás naprosto zmrazil, v posledních 30 vteřinách se na nás ale ještě usmálo štěstí – hned po Dalíkově buly dobře balonek posunul Filip Cajthaml na Davida Ghaliho, který ho svým typickým způsobem vyvezl na soupeřovu půlku, kde mazácky naznačil přihrávku doleva, aby míček poslal doprava na Štajna, který snad poprvé v životě nic nevymýšlel a krásnou střelou tahem pod břevno prostřelil gólmana Kladna. Následně se spustila obligátní oslava gólu znásobená emocemi, zahrnující řvaní, pobíhání, objímání a další řvaní. Rozhodčí laskavě přehlédl i Štajnem vyhozenou hokejku, která by jinak znamenala 2+10 za nesportovní chování a nechal nás toto divoké utkání dovést do šťastného vítězného konce.

Autor: Martin Eckstein