Domácí turnaj Dorostenek

Druhé kolo naše holky Dorostenky čekaly zápasy v domácí hale. Po minulém turnaji hrůzy bylo co napravovat, takže holky do prvního zápasu šly s velkou chutí, ale i respektem.

Proti nám se postavily holky z Chodova.  Od prvního hvizdu bylo jasné, že holky vzaly vážně varování z minulého turnaje, kdy trestuhodně zaspaly začátek zápasu a už se do něj nedokázaly dostat. Soupeřek jsme se tentokrát nezalekli a bojovali jsme o každý balon. Dokonce jsme dokázali soupeřky dostat pod trvalejší tlak. Bohužel to však byly ony, kdo jako první zvedal ruce v nadšené oslavě branky a to hned po necelých dvou minutách. My jsme ale zásluhou Kačky Strnadové dokázali rychle skóre srovnat. Hra se vyrovnala a šance byly na obou stranách. Pak přišla smutná chvilka pro naše barvy, když soupeřky během 30 vteřin odskočily o dvě branky. Naštěstí těsně před koncem první třetiny dokázala Áďa po krásné individuální akci snížit na rozdíl jediné branky a zase jsme se dostali mentálně do zápasu.
V druhé třetině jsme nebyli schopní vstřelit branku, ačkoliv jsme měli mnohonásobně více šancí než soupeřky. A stalo se nám to osudným, 20 vteřin před koncem soupeřky v podstatě rozhodly zápas, když daly dvě opravdu nešťastné (samozřejmě že pro nás) branky a naše zápasové sebevědomí dostalo obrovskou ránu. Během pauzy jsme se ještě nahecovali, že se zápasem něco uděláme a v 28. minutě vykřesala jiskru naděje Kačka Štruplová hezkou střelou nad nohu (i když samotný průběh připomínal trochu slavné zpomalené scény z Matrixu). Bohužel to ale bylo od nás vše. Ještě jsme zkusili hru v šesti, která nám ale nevyšla a ještě jsme dostali jeden gól do prázdné brány. Každopádně holky si zaslouží za tento zápas pochvalu i přes některé chyby (v obranné části ještě děláme zbytečně moc a někdy i velkých a nevynucených chyb, které soupeřky nemilosrdně trestají), protože předvedly, že jsme se zase o něco posunuly a jsme schopní hrát s kýmkoliv.

Ve druhém klání nás čekaly soupeřky z Mladé Boleslavi. Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, když jsme už po minutě a půl tahali kulatý nesmysl z naší svatyně. Soupeř byl v první třetině lepší a do výrazných šancí nás nespouštěl, naopak sám proměňoval ty do kterých jsme ho pustili. To se otočilo, když se nechal soupeř dvakrát v krátké době vyloučit. Výsledkem byla téměř dvouminutová hra 5 na 3 , při které jsme měli značný tlak a nejednou jsme trefili brankovou konstrukci, gól ale bohužel nepadl.
Druhá třetina byla z naší strany výrazně lepší, nastoupili jsme na soupeře se stejnou vervou, s jakou jsme ukončili předchozí část. Bohužel to byl znovu soupeř kdo dvakrát skóroval. Poté se konečně podařilo setřídit mířidla Rety a Ádě. A přestože soupeř ještě přidal góly do konce třetiny, výkon byl značně lepší, než první část. Závěrečná perioda se nesla v podstatě v duchu těch předchozích, neproměňovali jsme své šance a nabízeli je soupeři. Vzhledem k předvedenému výkonu je výsledek možná krutý, ale vysokou porážku jsme si způsobili sami.

Autoři: Gigi + Dan

Panthers Praha – Florbal Chodov 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)
Panhters Praha – Florbalová akademie MB 2:9
(0:3, 2:4, 0:2)