Ženy obraly o bod mistryně!

O prodlouženém víkendu měly Panterky náročný program. Po pátečním pozdním výjezdu do Jičína, kde se jim podařilo vyhrát až v prodloužení, je čekal v neděli v Hostivicích zápas proti posledním mistryním Extraligy žen, týmu 1. SC Tempish Vítkovice.

První třetina domácímu týmu vůbec nevyšla. Už ve 12. minuté prohrávaly Panterky 0:3, když, stejně jako v předchozích zápasech, nebyly důrazné na velkém brankovišti a nedokázaly si pohlídat volné hráčky. Ačkoli měly v první části zápasu možnost dvou přesilových her, ani jednu z nich nevyužily, naopak, několikrát trnuly, aby skóre nebylo ještě děsivější.

Po přestávkové promluvě trenéra Jenšíka #princezny přidaly na důrazu, přestaly se tolik bát a více napadaly rozehrávku soupeře. To přineslo kýžené ovoce už ve 22. minutě, kdy se prosadila kapitánka týmu Šusterová. V půli zápasu si Slaná ukázkově prohodila několik soupeřek a tečovanou střelou snižovala na 2:3 a Vítkovice byly čím dál nervóznější. Ve 33. minutě rozhodčí odpískali Vítkovicím malou domů, Panterky chtěly rychle rozehrát, ale Příleská se rozhodla, že jim balon jen tak nepůjčí a trošičku zdržovala. Karma je zdarma, Šusterová ze standardky vyrovnala a do šaten se šlo za stavu 3:3.

V poslední části zápasu byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách, ke štěstí domácích Vítkovice neměly moc dobře seřízená mířidla. Ta si protentokrát naopak seřídila Míklíková a typickým gólem v pádu poslala v 51. minutě Panterky do vedení. Radost z vedení však netrvala dlouho, necelé 2 minuty na to srovnala na 4:4 svým už třetím gólem Planková. Zmar panterských přesilovek prohloubila Šponiarová, když se jí v 57. minutě podařilo v přečíslení skórovat ve vlastním oslabení, čímž poslala svůj tým zpět do vedení. Panterky bojovaly, neměly co ztratit, tak napadaly rozehrávku děvčat z Ostravy a výsledkem zlepšeného důrazu jim byl vyrovnávací gól na 5:5 2 minuty před závěrečnou sirénou, čímž si vynutily prodloužení.

To stejně jako v Jičíně netrvalo moc dlouho, tentokrát se však radoval soupeř – naděje Panterek na ještě větší senzaci utla v čase 61:37 Enenkelová a tím vybojovala pro tým loňských mistryň alespoň druhý bod.

Panthers Praha – 1. SC Tempish Vítkovice 5:6p (0:3, 3:0, 2:2 – 0:1) online | video

Střely na branku: 25:34
Nejlepší hráčky: Tereza Syslová – Eliška Planková
Diváci: 50

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Bereme bod mistrovi, takže na první pohled dobré, ale víme dobře, že to zase nebylo ideální. Zejména v první třetině jsme nestíhali fyzicky a prohrávali jsme souboje, byli jsme zbytečně ustrašení. Naštěstí pro nás zápas trvá 60 minut a nám se podařilo Vítkovice natolik znervóznět, že jsme se do zápasu vrátili a bod je za to odměnou. Díky všem za zápas!

Vyjádření trenéra hostí (Dušan Martiník): Nejdůležitější v zápase, kdy vedete po první třetině 3:0 a hrajete dobře, je nepřipustit dostat první gól. Bohužel nám se to podařilo a výsledkem je ztráta bodu. Celkově jsme hráli docela slušně i v tempu, ale postupně přibývalo křeče a netrpělivosti. Jsme rádi, že vítězství zůstalo nám, i takovéto zápasy náš mladý tým posouvají výš. Děkujeme soupeřkám za zápas.