Sépiáci v Berouně se ztrátou kytičky

Bez opor Františka Štíbra a kapitána Paučise čekal Sépiáky druhý dvojzápas sezóny, tentokrát v berounském areálu Eden, který nepoznal kouzlo vytřené podlahy patrně již nějaký ten pátek. Paučis jako svého zástupce určil menšího Šimiho.

Pod jeho vedením jsme vstoupili do úvodního klání s Falcons Žižkov B, kteří v minulém kole vyhráli obě utkání, stejně jako hoši v oranžových dresech. Úvod zápasu mohl vypadat ospale, ale opak byl pravdou. Oba dva týmy hrály naplno, problémy jim však dělala ledová plocha, která nepoznala mokrý hadr již velmi dlouho. Rozběhnout se byl téměř nadlidský úkol, když už se to podařilo, přišel další háček v tom, že bylo potřeba zastavit. Jako první ovládl schopnost pohybu po kluzišti náhradní kapitán, proti jehož mířenému projektilu ze středu nezvládli soupeři vystoupit. V zápětí přišel první zbytečný trest pro Jarmila, oslabení jsme ubránili, ale minutu po konci přesilovky se soupeř dokázal z ojedinělého výpadu prosadit.

Ve druhé periodě se nic významného nestalo, Jarmil dostal další zbytečný dvouminutový trest, který se podařilo ubránit, následně Sépiáky poslal do vedení technický mág Ježil z podobného výpadu jako v první třetině náhradní kapitán.

Ve třetí třetině se hráči nadále náhodně pohybovali ve snaze rozběhnout se a zastavit. Po sérii náhodných odrazů dokázal soupeř srovnat skóre, což neunesl agresor Máčala (i jeho lahev), pro jeho jednání neměl pochopení ani rozhodčí, a vyfasoval tak dvě minuty za nesportovní chování, které odseděl Lávičkos. Závěrečný sépiácký tlak bohužel ovoce nepřinesl, oba týmy tak poprvé v sezóně ztratily body po remíze 2:2.

Nutno podotknout, že hlavní příčina bodové ztráty byla nízká produktivita v útoku, nikoli úprava ledové plochy. Podmínky byly pro oba celky stejné, i přes špatně nabroušené nože našich sálovek jsme si dokázali vypracovat spoustu gólových příležitostí.

Po poradě v šatně se nám podařilo zahájit utkání s FbC Red Dragons Hořovice B s čistými hlavami. Úvod utkání byl jako přes kopírák, když se ze středu prosadil Šimi bez kapitánské pásky. Blahopřejeme k prvnímu gólu v oranžovém dresu. Hra jinak opět připomínala synchronizované krasobruslení, sem tam se objevila šance, ale gól nepadl. Až těsně před sirénou se soupeři podařilo vyrovnat.

Druhá třetina byla pro diváky atraktivnější, hned z kraje třetiny udeřila formace Halamíček D. – Halamíček V. – Zeman. Soupeř ale stále držel krok ve skóre, ačkoli se dostával na balon mnohem méně. Dokonce se dostal i do vedení, když bleskově potrestal vyloučení Tomíka. Hoši v oranžovém se konečně semkli a začali hrát na 101% jako jeden tým, což byl ten správný recept. Během posledních dvou minut periody se podařilo otočit vývoj utkání, když udeřil Alchi a nedlouho po buly podruhé v zápase vsítil Víťa.

Úvod třetí části se nesl v duchu konce té druhé, během pěti minut jsme však skóre navýšili pouze o gól, když se Bobr ujal Lávičkosovy přihrávky na branku a usměrnil ji do sítě. Přežili jsme i následné oslabení po více než přísném vyloučení za špatné střídání, soupeř se ke konci zápasu pokusil o hru v šesti, do prázdné branky však završil hattrick Vítek a pojistil tak naši výhru 6:3.

Po čtyřbodovém zisku jsme stále na čele tabulky, neměli bychom však lacino ztrácet body s hratelnými soupeři. Největšími problémy byla dnes produktivita a četnost střelby, nemůžeme se vymlouvat na kluzký povrch, i když právě ten sehrál důležitou roli při zakončování některých situací. Oba soupeře jsme však mohli přehrát vyšším gólovým rozdílem. Děkujeme divákům za podporu, za necelé tři týdny nás čeká další kolo, opět na témže, doufejme, že tentokrát vytřeném místě.

Sépiáci Panthers Praha D 2:2 Falcons Žižkov B (online)

Sépiáci Panthers Praha D 6:3 FbC Red Dragons Hořovice (online)

Autor: Lávičkos