Mužská rezerva i s posilami jen za tři body

Tento víkend čekaly mužskou rezervu dva zápasy, oba v domácím prostředí se soupeři z Ml. Boleslavi a Kunratic.

Panthers Praha B – Florbalová akademie MB „A“ 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

V sobotu večer naše mužská rezerva přivítala na domácím hřišti tým z Mladé Boleslavi. S tímto soupeřem se již muži setkali v přátelském utkání před sezonou a to s velmi lichotivým skóre, takže očekávání bylo vysoké. A navíc vzhledem k odloženému víkendovému zápasu mužského áčka mohl tým očekávat nějaké posily. Možná právě pod vlivem těchto okolností byl začátek zápasu z naší strany velmi vlažný. I když toto slovní spojení úplně nevystihovalo naši hru. Byl to horor, za který by se nemusel stydět ani mistr tohoto žánru Stephen King. Prvních deset minut jsme prospali. Že to soupeř potrestal jen jedním gólem, byla zásluha výborně chytajícího Máry Máčaly, který musel tento víkend mezi tyče zaskočit. V druhé části první třetiny se nám podařilo vyrovnat po ojedinělé pohledné kombinaci, když po krásné přihrávce skóroval M. Dopita. Když ještě 4 vteřiny před koncem třetiny střelou z dálky prostřelil hostujícího gólmana D. Hudec, šlo se do šatny za stavu 2:1. Bohužel tomu vůbec neodpovídala předváděná hra.

Do druhé třetiny byl již nástup lepší a celý tým zlepšil pohyb. To se odrazilo i na skóre. Nejdříve dal svůj premiérový gól debutant Mánek, který zvýšil na 3:1 a chvíli po něm dal svůj druhý gól M. Dopita. Za tohoto stavu se šlo do šaten, protože tým z FA nedokázal před koncem třetiny zúročit výhodu jednoho muže v poli navíc.

Třetí třetina začala třetím úspěchem M. Dopity, který se již těšil, jak vybere ze svého prasátka nějaké drobné a přispěje do týmové pokladničky za dosažený hattrick. Necelých pět minut poté skóroval podruhé i D. Hudec a ve vzduchu visel další hattrick. Toho Dominik dosáhl v půlce třetí třetiny, kdy zvyšoval už na 7:2. V tu chvíli byl asi nejspokojenějším hráčem na lavičce náš kapitán, který spravuje týmovou pokladničku.  Jen o malou chvíli předtím tým z FA dokázal snížit, ale to byla jen labutí píseň. Náš tým si konec zápasu s přehledem pohlídal, ale již žádný další gól nepřidal, přestože dostal dvakrát výhodu přesilové hry.

Panthers Praha B – Start98 Praha-Kunratice B 3:8 (0:3, 1:5, 2:0)

V neděli nás čekal tým z Kunratic, který na zápas dorazil ve složení pouze 9+1. Vzhledem ke zpoždění, které způsobily naše ženy (k radosti domácích fanoušků), když dotáhly zápas s loňským mistrem až do prodloužení, začal náš zápas o deset minut později.  Proti sobotnímu zápasu doplnila tým ještě další posila, P. Míka. Do sestavy vrátili také K. Janíček a M. Vacenovský a tým ještě jako patnáctý doplnil P. Lávička. I přes naši početní převahu vypadal začátek zápasu úplně stejně jako v sobotu. Kluci jen stínovali soupeře a dopřávali mu dostatek prostoru ke kombinaci. Bohužel oproti sobotnímu zápasu byli muži z Kunratic mnohem více efektivní v zakončení a nedávali našemu gólmanovi tolik šancí k vyniknutí. Proto při odchodu do šatny svítilo na výsledkové tabuli nelichotivé skóre 0:3. Naši kluci si nevěděli rady s rozehrávkou do dobře postaveného bloku soupeře, který navíc hrozil v každém střídání rychlými brejky.

V druhé třetině se obraz naší hry mírně zlepšil. Díky individuálním chybám a laxnímu bránění brejkových situací soupeře jsme paradoxně dostali dvě branky my. Až poté se prosadila naše třetí (juniorská) lajna, která byla do té doby naší nejlepší formací. Prosadil se T. Mánek, který si přenesl slušnou formu ze soboty. K naší smůle byl jediný. Soupeř nadále trestal každou naši chybu a zvyšoval skóre ve svůj prospěch. Proto po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli velmi nelichotivé skóre 1:8 a již asi málokdo věřil v obrat.

O přestávce zaznělo v naší šatně několik ostrých slov, které tentokrát padly na úrodnou půdu. Řekli jsme klukům, ať zápas dopadne jakkoli, jdeme třetí třetinu vyhrát a ukázat soupeři, že florbal také umíme hrát. Hned na začátku třetiny jsme se dostali do několika velmi slibných šancí. Ale až opět výborně hrající třetí lajna dokázala svůj tlak zúročit a po krásné přihrávce zakončení do prázdné branky zvládl J. Tvrdek. Náš tlak sílil a na soupeři bylo vidět, že mu již docházejí síly. Přesto dokázal i z ojedinělých brejků zlobit naší obranu. Naše zlepšená hra nám přinesla ještě jedno snížení, když se trefil M. Mattes, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř si již závěr pohlídal a odjíždí do Kunratic se všemi body.

Oba zápasy nám ukázaly naše slabiny a na čem by měli kluci ještě zapracovat. Všichni si musí uvědomit, že do zápasu musí nastoupit absolutně koncentrovaní a připravení odevzdat pro tým maximum.

Děkujeme všem divákům, kteří zůstali po napínavém zápasu našich princezen a podpořili i náš tým.

Autor: Miloslav Mattes