Dorostenci za 4 body

Druhý turnaj letošní sezony měli na programu Dorostenci. Po úvodním kole, kde jsme vydolovali první body nás postupně čekalo Kladno a Start.

Vstup do zápasu proti Kanonýrům nebyl úplně ideální, když jsme nedokázali zablokovat dvě přesně mířené střely soupeře a prohrávali po pár minutách o dvě branky. Do konce třetiny jsme dokázali jen korigovat z hole Petráka. Druhá třetina přinesla srovnání Davida Zelinky a celkově zlepšení hry. Velmi dobře jsme ubránili dvě oslabení, ale znovu jsme se nevyvarovali chyby při blokování a tak soupeř utekl do těsného vedení. Ve třetí třetině jsme šli opět brzy do čtyřech, přičemž jsme bohužel trochu sporně inkasovali, když Pepa Nový inkasoval úder do obličeje a rozhodčí se rozhodli nepřerušit hru, čehož soupeř využil. Nucené stažení na dvě formace přineslo zvýšení tempa a tlak z naší strany, kýžené snížení však nepřicházelo. Nakonec se ujala až střela v přesilovce, čímž jsme si zvedli úspěšnost v zápase na 100 %. Za 40 vteřin navíc dokázal vyrovnat Žiška a tak bylo rozhodnuto o pravděpodobně spravedlivé dělbě bodů. Kdybychom lépe pracovali do obrany a pomohli skvěle chytajícímu Daňkovi, mohli jsme vytěžit i větší bodový zisk.

V mezičase byl tým scoutů vedený Forestem, pověřen analýzou následného soupeře. Objem informací byl až překvapivě široký a detailní.

Do zápasu jsme tedy vstupovali s drobnou taktickou výhodou. Kluci měli od začátku mírnou převahu a postupně utahovali šrouby až se dostali do vedení 4:0. Samozřejmě přišla klasická chvíle uspokojení a soupeř dvěma úniky snížil. To bylo však víceméně všechno. Přečkali jsme několik oslabení a postupně zvyšovali náskok až do finálního stavu 9:3. Byli jsme velmi produktivní a ačkoli třeba takový Waldy nedal odhadem 6 tutovek, počet branek byl nakonec uspokojivý.

S výkony můžeme být převážně spokojení. Škoda, že jsme zbytečnými chybami více bodů v prvním zápase. Druhé utkání už bylo plně v naší režii. Na nedostatcích budeme pracovat v dalším týdnu. Jsme rádi, že se velmi dobře uvedli novicové Ďurina a Kačer, kteří vytvořili nepříjemnou obrannou dvojici. První jmenovaný zaznamenal dokonce prémiovou trefu. Skvělý výkon podali také oba gólmani. Na závěr děkujeme Waldymu, že se taky konečně trefil a snad to bude v podobném duchu pokračovat. Děkujeme rodičům za početnou účast a podporu, panu Ulrychovi a Karlovi za fotky a video a soupeřům a rozhodčím za zápasy.

Panthers Praha vs. Kanonýři Kladno 4:4 (online)

Panthers Praha vs.  FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 9:3 (online)