Panterky z města pohádek pouze za 2 body

O svátečním dni se Panterky vypravily do města pohádek, zápas to moc pohádkový nebyl.

Už od prvních vteřin utkání bylo jasné, že to Panterky nebudou mít vůbec snadné. Jičín sebral všechno co měl, povolal i mistryni světa v rychlobruslení Karolínu Erbanovou a na střídačce měl neskutečných 16+2 hráček. Obzvlášť první lajna plná bývalých reprezentantek dělala #princeznám problémy, když je vždy dokázala na dlouhý čas zamknout na obranné polovině. Už ve 4. minutě šel Jičín do vedení zásluhou předsezonní posily Paulovičové, která napřáhla na půlce a míček proletěl až za záda Červové. Ve 12. minutě Miklíková po střetu se soupeřkou klasicky upadla a rozhodčí docela přísným vyloučením poslaly Jičín do oslabení. V něm byli paradoxně více na balonu domácí, přesilovku Panterky nevyužily. V 15. minutě #princezny udělaly to, co nikdy nedělají – rozehrály standardku rychle a bez okolků a zásluhou Lochmannové vyrovnaly a za stavu 1:1 se šlo i do šaten.

V prvních pěti minutách prostřední části utkání Panterky lehce nabyly a lehce pozbyly. Nejdříve je poslala do vedení opět Lochmannová, nicméně pak ani ne během minuty Jičín 3x rozebral obranu hostů a rázem to bylo 2:4. V půlce utkání byla navíc vyloučena Kalinová, tuhle výhodu naštěstí domácí tým nevyužil. V této části se stalo už jen to, že po střetu s Fabianovou se nešťastně zranila Erbanová (Přejeme brzké uzdravení!) a že Lamková dokázala střelou do prázdné dotáhnout na 4:3.

Do třetí třetiny trenér Jenšík stáhl sestavu Panterek na 2 formace. Ve 43. minutě Bachmaierové sjela střela, nicméně souboj v důrazu na brankovišti vyhrála Jarolímová, když střelu napotřetí dorazila do brány a bylo to zas o 2 góly. Hráčky z Jičína dokázaly Panterky na dlouhé chvíle zamykat v jejich obranném pásmu, #princezny ač napadaly, tak se jim míčky nezískávaly příliš snadno. V 53. minutě dostal tým Panthers možnost druhé přesilové hry, kterou tentokráte využil, když se předsezonní posile, která předešlé sezony odehrála právě za tým z města pohádek a Prahy, podařilo propasírovat míček mezi přední tyčku a tělo golmanky Samkové. Dvě minuty před koncem si trenér Jenšík vzal time-out, Panterky šly do šesti a vyplatilo se, Steinbachová se nejlépe zorientovala před bránou a vybojovala prodloužení.

No, hrálo se docela pozdě a Panterky chtěly být brzo doma, takže ve 42. vteřině prodloužení se Slaná rozhodla, že to ukončí. Vystřelila a ukončila.

KM automatik FBK Jičín – Panthers Praha 5:6p (1:1, 3:2, 1:2 – 0:1) online | video

Střely na branku: 29:23
Diváci: 108

Vyjádření trenérky domácích (Gabriela Žůrková): Z naší strany zklamání, že jsme nedokázaly udržet dvojbrankový rozdíl. V neděli se musíme vyvarovat těchto chyb a konečně získat tři body. Děkujeme soupeři za férovou hru a diváků za skvělou atmosféru.

Vyjádření asistenta trenéra hostí (Daniel Škvor):  Dneska ubojované dva body. Holky si zaslouží pochvalu, že i za stavu 5:3 nepřestaly makat a zápas dotáhly do prodloužení. Jako jsme bojovaly dnes, tak podobně musíme bojovat i v dalších utkáních. Díky všem za zápas.