Panteři v Poháru ČP končí ve 4. kole

Ve 4. kole Poháru České pojišťovny narazili Panteři na soupeře z ligy, Orku. A narazili.

První vhazování zápasu vyhrála Orka, nicméně o míček záhy přišla a už půl minuty po úvodním hvizdu musela tahat za záchrannou brzdu, když se do úniku dostal Kolář. Hašení to bylo nepovolené a arbitři nařídili trestné střílení, které Kolář bez problémů proměnil. V 6. minutě předvedl ukázkové pokrytí míčku Lombino, když protlačil míček přes 3 hráče, kteří se ho snažili ubránit a krásnou přihrávkou našel u mantinelu volného Pojara, který přízemní střelou navýšil na 2:0. V 10. minutě zápasu dostali Panteři možnost přesilové hry, kterou využili tak, že nedůrazem dovolili soupeři snížit na 2:1. A během další minuty už na tabuli svítilo skóre 2:3 pro Orku, ani nevím jak. Ač od počátku měli na hřišti mírnou převahu borci z Radlic, hraje se na proměňování šancí, v čemž byla Orka lepší. Do konce třetiny stihl ještě po další pěkné přihrávce Lombina snížit Polcar a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Do půle druhé části zápasu to byla na hřišti jen taková hitparáda neproměněných šancí, což prolomil až v čase 30:10 týpek z Orky, který stejně jako Kolář nepohrdl nabídnutým trestným střílením. Aby to Panterům nebylo líto, dostali taky něco nabídnuto, a to další přesilovku. V té tentokrát neinkasovali, ale taky nedali, protože bez střel na bránu se většinou nedává. Do konce třetiny už se skóre neměnilo, jen v čase 39:59 se nechal za bránění ve hře vyloučit Kozdera z Orky, Panthers se tak mohli těšit či bát na začátek poslední třetiny v početní výhodě.

Přesilovka v úvodu sice vypadala o něco lépe než ty předchozí, leč opět bez využití. Kdo se trefil byla naopak Orka, když Panthers nechali přespříliš prostoru Strnadovi, který měl čas si vyběhnout na střed a navýšit na 3:5. Zanedlouho poté si obrana Panterů nepohlídala u tyčky osamoceného Kramela a rázem to bylo už o 3 branky. Na tento gól ještě dokázalo zareagovat dnes výborně hrající duo Lombino-Pojar, kdy se nechytatelnou střelou blýskl první jmenovaný. To už však bylo ze strany Panthers v tomto pohárovém utkání vše. Orka ještě dokázala upravit konečné skóre na 4:7 a mohlo se jet domů. O víkendu Pantery čeká proti Orce ligová odveta, tak snad to dopadne lépe.

Orka – Panthers Praha 7:3 (3:3, 1:0, 3:1) online

Střely na branku: 27:32
Diváci: 21

Vyjádření trenéra domácích:Děkujeme soupeři za férové a vyrovnané utkání, které nakonec rozhodla naše větší produktivita. Uvidíme se znovu v sobotu a přejeme soupeři šťastnou cestu domů.

Vyjádření trenéra hostí:  Utkání začalo z naší strany dobře, pak už to však mělo sestupnou tendenci. Oproti lize to nemělo takovou šťávu. Orka nás zaslouženě přehrála, hrála mnohem lehčeji, je to jeden z mých osobních adeptů na postup. Děkujeme fanouškům za podporu a budeme se těšit o víkendu.