Postupové tažení našich elitních Stržů

Během příjemného nedělního dopoledne nás čekala výprava do Králova Dvora, kde jsme měli postupně ve druhém koši vyzvat k měření sil Viking TJ Kobylisy, Sokol Rudná a poslední překážkou v postupu do prvního koše nám měli být Kanonýři Kladno.

První zápas jsme měli pod kontrolou od samého začátku, kdy se po přesné trefě Petráka připojil Zelinka, Petráň mladší a špílmachr Pechíňo. První půlku jsme ovládli v poměru 6:1 a po zbytek zápasu diktovali tempo. Ve druhé půlce jsme vstřelili stejný počet branek, jako v té první, nýbrž jedna z nich byla do vlastní brány. Nebojte, Ďurda to tentokrát nebyl, byl to jeho kolega Tomáš Kačer. Konečný výsledek tedy 11:2 pro naše barvy.

Po jednozápasové přestávce nás čekal soupeř z Rudné. Zápas se nesl v podobném duchu, jako ten první. Kuriozitou budiž červená karta I. stupně udělena hráči našeho týmu, který se nějakou záhadou ztratil ze soupisky během kopírování zápisu ze zápasu předchozího. #AchTyTechnologie. I přes tuto komplikaci jsme se se zápasem dokázali vypořádat a ovládli ho v poměru 12:1.

Posledním krůčkem k postupu bylo zdolání soupeře, který minulé kolo sestoupil z koše, kam vedla naše cesta. Do utkání jsme vstoupili lépe my, kdy již v první minutě našel Jára nabíhajícího Petráně mladšího, který se nemýlil. Na to dokázal ale o pár chvil později odpovědět kladenský Bohuslávek. Vojta si tohle nemohl nechat líbit a přidal další trefu do sítě soupeře opět po pasu od Járy. Do konce první přestávky jsme přidali ještě 2 góly, první z hole Petráně staršího, který z přesilovkové pozice Valdy Ahlrotha mířil přesně a druhý z hole Járy. Druhý poločas byl již vyrovnanější, jelikož se Kladno snažilo svou aktivitou vyzrát na náš dobře postavený blok. Drama se však nekonalo a my si pohlídali pohodlný náskok a v klidu dokráčeli k vítězství i v posledním zápase a tudíž i k postupu výsledkem 7:3.

Klukům bychom chtěli poděkovat za zodpovědně a velice dobře odehraný turnaj. Těšíme se na první koš, kde budeme chtít rozdávat florbalovou radost i nadále.

Děkujeme rodičům za podporu a těšíme se příště.

Fotky z turnaje

Autor: Dominik Hudec