Starší žákyně se musí rozloučit s prvním košem

Na první turnaj sezóny vyrazila výrazně okleštěná sestava Starších žákyň v počtu 7+1.

První zápas nás čekal proti rezervnímu týmu Chodova. Soupeř nás od začátku zamkl a my hrozili pouze z ojedinělých protiútoků. Po první polovině bylo skóre 0:2 v náš neprospěch. Po přestávce jsme chtěli předvést i něco víc z útočné hry, ale když jsme se dostali do zakončení, tak jsme buď nemířili přesně a nebo trefili nepříliš jistou golmanku soupeře.

Ve druhém klání dne nás čekaly favoritky z Bohemians. Ty svou roli potvrdily už po osmi vteřinách zápasu. Snahu jsme sice měli, ale Bohemka nás přehrávala. K tomu nám ve druhé části začaly docházet síly a vytrácela se motivace. Po oddechovém čase, který jsme si vybrali, se sice hra mírně zvedla, ale nakonec z toho byl debakl 0:14.

V posledním utkání na nás čekala domácí Sparta. Zápas to byl od začátku vyrovnaný, dokonce by se dalo říct, že jsme měli lehce navrch. Bohužel to byl znovu soupeř, kdo se ujal vedení. To už nevydržela trenérka Terka Pluhařová a při střídání pronesla: ,,Kačko, když dáš gól, tak ti něco upeču.“ No a co se nestalo, po zhruba minutě Formiš opravdu skórovala! Dál jsme pokračovali v dobrém výkonu, který bohužel srážely hrubky v defenzívě. O pauze jsme sice prohrávali 1:3, což byl ale stále hratelný výsledek. Druhou část jsme zahájili tlakem, ze kterého se nám bohužel nepodařilo skórovat, naopak soupeř své šance využil. Stav 1:5, následoval time-out s cílem zkusit si poslední čtyři minuty hru v šesti. Ta byla zahrána velice dobře a Formiš vymetla pavučiny v šibenici. Za zmínku pak ještě stojí zpracování míčku patičkou po vzoru Cristiana Ronalda v podání Niky.

Turnaj nám výsledkově příliš nevyšel, to nás však moc nemrzí, protože holky se snažily dřít i přes to, v jakém byly počtu. Pochvalu si zaslouží Monča v bráně, která nás držela celý turnaj. Chválíme také Barču za to, jak se vypořádala s prvními zápasy ve starších žákyních, když se postupně celý turnaj zlepšovala. A do třetice všeho dobrého chválíme Emču, která je věkem stále mladší žákyně a pětkový florbal hrála vůbec poprvé, popasovala se s tím velice dobře.

Na závěr tradičně děkujeme hráčkám, soupeřům a rodičům za podporu.

Panthers Praha – FAT PIPE FLORBAL CHODOV blue  0:7

Panthers Praha – FbŠ Bohemians  0:14

Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha 2:5

Autor: Dan Ježil