Muži A i po třetím zápase stále bez prohry!

K zápasu 3. kola západní části Národní ligy se náš elitní mužský tým vydal do Králova Dvora.

V královédvorské hale jsme tuto neděli byli svědky napínavého souboje. Už od počátku utkání byla hra velmi rychlá se spoustou šancí na obou stranách. V 5. minutě dostali Panteři možnost přesilové hry, avšak paradoxně to byl tým domácích, kdo měl více šancí. Skóre zápasu otevřel v 8. minutě Tomáš Hradec, když z první přesně trefil Krůškovu přihrávku a poslal míček do horního rohu Zítkovy brány. Neuběhla však ani minuta, Králův Dvůr vystihl chybnou rozehrávku Panthers a bylo srovnáno. Domácí tým se hodně tlačil do zakončení, naštěstí Hruška spoustu vyložených šancí zneškodnil. Panteři hrozili z brejků a do konce třetiny dva využili – první proměnil přesnou střelou Marek Mochan, na 3:1 zvyšoval 2 minuty před koncem Lukáš Tomeš.

O pracně nabyté vedení Panteři přišli už ve 23 minutě. Dvakrát si špatně rozebrali útočící hráče a bylo zase srovnáno. Vedení zpět na stranu Panthers vrátil svým druhým gólem střelou od mantinelu Marek Mochan. Králův Dvůr nás nenechal dlouho čekat s odpovědí, ve 32. minutě to bylo 4:4. Potom zase 5:4 pro Panthers a za 17 vteřin opět srovnáno. Prostě docela přestřelka.

Na začátku poslední části zápasu nabídli Panteři soupeřům možnost přesilové hry, když si šel Daněk posedět za držení. Domácí sice přesilovou hru nevyužili, nicméně 6 vteřin po jejím konci využili nedůrazu Panthers a strhli vedení na svou stranu. Možnost hry v početní výhodě měli i Panthers, ale také nevyužili, opět nechali i soupeře dostat se do šance. Domácí tým se snažil Pantery zamknout na jejich polovině a hubené vítězství si pohlídat, nicméně #brejkovytym byl proti, 4 minuty před koncem srovnal na 6:6 Tomáš Hradec. Poslední minuty utkání měl Hruška co dělat, aby Panteři udrželi remízu, nutno říct, že spoustu vyložených šancí zachránil a šlo se do prodloužení.

Buly vyhráli domácí, takže šli hned do 4, nicméně míček nešťastně ztratili. No a kromě brejků je oblíbenou disciplínou Panterů i prodloužení, kterých v loňské sezoně měli možnost odehrát 8 a neúspěšní byli pouze jednou. Takže v čase 61:09 nám letní posily Panthers ukázaly, že jim prodloužení taky nedělá problém, Mochan přihrál Šťovíčkovi, který se nemýlil a vystřelil tak pro Panthers 2 body. Po tomto zápase Panteři okupují 2. místo tabulky západní části NFL, ale jsou jediným týmem, který ještě letos neprohrál.

T.B.C. LUCERN Králův Dvůr – Panthers Praha 6:7p (1:3, 4:2, 1:1 – 0:1) online

Střely na branku: 31:22
Nejlepší hráči: Jonáš Vaculík – Marek Mochan
Diváci: 80

Vyjádření trenéra domácích (Michal Kubert):Prochrápaná první třetina a neproměněné šance, v druhý třetině vysoký morál a návrat do zápasu. Hosté vytěžili minimium z maxima a odvážejí si dva body. Bohužel, hraje se na góly. Příště si tento brejkový tým pohlídáme lépe. Děkujeme domácím fanouškům a držte nám palce v úterním poháru. Děkuji svému týmu a domácím pořadatelům.

Vyjádření trenéra hostí (Lukáš Jenšík): Dneska soupeř byl lepší, bylo to o naší obraně a naší vůli. Chtěli jsme chodit do rychlých protiutoků a být produktivní, což se nám dařilo. Ale můžeme být rádi za ddva body. Děkuji za soupeři za zápas.