Juniorky na prvním turnaji za 6 bodů!

Juniorky na prvním turnaji letošní sezony změřily v Radlicích síly se Spartou a BLACK ANGELS.

Panthers Praha – ACEMA Sparta Praha 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

Ač měly Panterky od prvních vteřin problém zkrotit míček a dát si přesnou nahrávku, tak to byly právě ony, kdo otevřel skóre zápasu. Z protiútoku po přihrávce Jarešové zasouvala do prázdné brány Hošková. Sparta byla sice důraznější v soubojích, díky čemuž naše děvčata často zbytečně ztrácela míčky, avšak šancí bylo dost na obou stranách. V 5. minutě se do samostatného úniku dostala Kubištová, radosti z gólu však zabránila branková konstrukce. Podobnou šanci měl i hostující tým, nicméně i Egertová měla bránu dobře postavenou. V 9. minutě se odraženého míčku na polovině soupeřek pohotově ujala Jarešová a přesně mířenou střelou navýšila na 2:0. A ve 12. minutě už to bylo 3:0, když se po nahrávce Hoškové ve velkém brankovišti neunáhlila Jarešová, v klidu si stáhla míček, udělala otočku a zasunula pod přesouvající se golmanku. Minutu nato se Sparta snížila zásluhou Červenkové, když se Panterky nedomluvily v obraně a „do šaten“ se šlo za stavu 3:1.

Do druhé části utkání vstoupily Panterky o něco aktivněji, přidaly na důrazu i na přesnosti přihrávek a hned to bylo vidět. Ve 2. minutě mohly využít špatného výhozu hostující golmanky, nicméně překvapeny tím, že jim míček hodila přímo na florbalku, šancí pohrdly. Chvilku poté střílela Vajdlová také těsně mimo, přesnější byla v sestřelení soupeřky a šla si sednout za nedovolené vrážení. Přesilovou hru Sparta naštěstí nevyužila, držení míčku bylo zhruba 50:50. I v plném počtu byla hra poměrně vyrovnaná, akce na obou stranách končily většinou v rukách golmanek či na stehnech obránkyň, a tak i po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 3:1.

Ač od od počátku poslední části byly na míčku převážně Panterky, které ještě o něco více zpřesnily přihrávky, tak se ve 3. minutě radovaly holky ze Sparty, když si domácí obrana nepohlídala Valderovou, která už jen podstrčila míček pod přesouvající se Egertovou. To Spartu nabudilo, začala více napadat a dělat Panterkám problémy, nicméně ve skrumáži před sparťanskou golmankou, kde se ocitlo snad všech 10 hráček se nejlépe zorientovala Hošková a vrátila mladým #princeznám dvougólový náskok – 4:2. V půlce třetiny ale Panterky darovaly Spartě gól, když se Čermáková při snaze odpálit balón do balónu netrefila, ten se dokutálel k hostující Beránkové a ta přesnou střelou snížila na 4:3. V 10. minutě mohly Panterky opět odskočit, když z dálky vyslala dělovku kapitánka Vajdlová, nicméně rozhodla se, že dnes se zaměří na trefování břeven. Sparta se úporně snažila o vyrovnání, čímž domácí dostávala místy pod velký tlak a Panterky zbrklostí způsobenou strachem o výsledek soupeřkám darovaly několik šancí. Egertová naštěstí tým podržela. V čase 12:32 si Sparta vybrala oddechový čas a šla do šesti. Což byla chyba, když se hrálo na jejich polovině, protože Jarešová posunula na Hoškovou a ta neměla problém trefit prázdnou bránu. Do konce utkání se už skóre neměnilo a Panterky si tak připsaly první výhru v sezoně v poměru 5:3.

BLACK ANGELS – Panthers Praha 3:8 (0.1, 3:5, 0:2)

Do druhého zápasu proti BLACK ANGELS vstoupily Panterky snově, ani se nestihly pořádně rozběhnout, golmanka soupeře vyhodila balón přesně na čepel Kubištové a ta v 7. vteřině otevřela skóre zápasu. Ještě v témže střídání se Kubištová dostala do další šance, tentokrát však brankářka bez zkratu. Už ve 2. minutě dostaly navíc Panterky možnost přesilové hry, když si za nedovolené vrážení šla posedět Chaloupecká. V početní výhodě se do jediné slibnější akce dostala 36, ale uslyšela pouze zazvonění tyče. V páté minutě prověřila pozornost golmanky Blacků Seidlová, bohužel bez clony většinou vidíš a chytneš, to je známá věc. Ač byla hra nepřesná na obě strany, tak jistějším dojmem působily Panterky, které byly více na míčku a častěji se dostávaly do šancí. Když už se do šance dostaly soupeřky, Egertová taky viděla a chytila. Po třetině byl tedy díky nešťastně šťastnému gólu stav utkání 1:0 pro Panterky.

V druhé třetině do zápasu vlétla lépe děvčata z Black Angels. Ve 3. minutě se kvůli nedůrazu domácí obrany míček dostal až za záda golmanky a bylo srovnáno. Panterky jako by po srovnání znervózněly v rozehrávce a ve 4. minutě to vyústilo v chybu v obraně, kdy se v rohu zmocnila míčku 56 a nahrála na střed osamocené 4, která vymetla všechny pavouky v bráně Egertové a poslala Blacky do vedení. Ani ne minutu poté navyšovala na 1:3 díky nejrychlejšímu postřehu z velkého brankoviště Rektoříková. Panterky se naštěstí vzchopily a do minuty se jim podařilo vyrovnat, nejprve se trefila Procházková a v 6. minutě ze standardky z půlky prostřelila všechno před sebou Jarešová. Kapitánka Panthers Vajdlová se rozhodla pro dnešní den kromě počtu nastřelených břeven zřejmě vyniknout i v počtu trestných minut, tak zkusila, jestli se může hrát bez hokejky, a ono ne a šla si v 10. minutě sednout. V početní nevýhodě Panterky podržela Egertová, takže přesilovku hosté nevyužili. Naopak se 2 vteřiny po skončení oslabení prosadila přesnou střelou Jarešová a strhla vedení opět na stranu Panthers. Minutu poté Jarešová dovršila hattrick, když už podruhé v zápase zahrála na housle hostující golmance. Dvě minuty před koncem ještě překonala brankářku střelou ze střední vzdálenosti Šporová a na tabuli rázem svítilo skóre 6:3.

V poslední části si už Panterky vedení pohlídaly a určovaly tempo hry, byť s občasnými výpadky. Zásluhou Šporové a Jarešové ještě kosmeticky upravily skóre na 8:3 a z prvního turnaje si odnáší plný počet bodů.

Děkujeme soupeřům za zápas, fanouškům a především Klárce, Adélce a Verče za to, že nás všichni přišli podpořit!