Panterky po rozpačitém výkonu porazily Plzeň 7:3

K 3. kolu Extraligy žen vyrazily #princezny do Plzně, změřit síly ač s nováčkem v nejvyšší soutěži, tak se starým dobrým známým z 1. ligy z minulých let.

Do začátku utkání nevstoupily Panterky příliš extraligově, Plzni mnohdy nestačily jak v osobních soubojích a v důrazu, tak překvapivě i v rychlosti. Nikoho tedy nepřekvapilo, když to byla právě Plzeň, kdo otevřel skóre zápasu zásluhou lepší orientace a většího důrazu ve velkém brankovišti. Šancí bylo dost na obou stranách, avšak Plzeň povětšinou střílela do připravené golmanky, děvčata z Panthers nedokázala zakončit z první a jejich střely končily na tělech připravených soupeřek. V poslední minutě se hostujícím přece jen podařilo pokořit golmanku Fišerovou, a to hned dvakrát, zásluhou Zittové a Tůmové.

Druhá třetina už vypadala ze strany Panthers o trochu lépe, nicméně ideální to stále nebylo. Ve 23. minutě se Plzni zásluhou kapitánky Staňkové podařilo srovnat na 2:2, na to však minutu poté odpověděla svým prvním extraligovým gólem kapitánka rezervního týmu Panterek Eliška Škvorová. V polovině zápasu si #princezny střihly přesilovku, kterou využila Zittová, čímž navyšovala na 4:2. Zanedlouho dostaly možnost přesilové hry i domácí ženy a ty svou příležitost také neprováhaly, na 4:3 dotahovala Volkmannová. Gólem Florianové Panterky odskočily opět na rozdíl dvou gólů a šlo se do šaten.

V poslední části se dlouho nedělo nic zásadního, na míčku měly mírnější převahu Panterky, nicméně pěkné šance si z protiútoku vypracoval i tým Plzně, ale Horňáková podržela. V 48. minutě po sekání Florianové tým Panthers tentokrát ustál oslabení bez újmy a naopak po jeho skončení navýšila na 6:3 po přihrávce Zittové kapitánka Šusterová. V 54. minutě plzeňská Vostracká příliš bránila ve hře, ale i domácí tým oslabení tentokrát ustál. Když šla minutu před koncem za katr Slaná, vzala si Plzeň time-out, zkusila hru v šesti, ale jejich naděje na zvrácení zápasu definitivně pohřbila Zittová, která do prázdné brány uzavřela výsledek na konečných 7:3.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – Panthers Praha 3:7 (1:2, 2:3, 0:2) online | video

Střely na branku: 16:26
Nejlepší hráčky: Lenka Přerostová – Eliška Škvorová
Diváci: 110

Vyjádření trenéra domácích (Vít Procházka): Opět utkání, ve kterém jsme pohořeli na bídném zakončení. V první třetině jsme ke konci nabídli obrat hrubými chybami a ve zvytku utkání už jsme to nedokázali zlomit. Celkový dojem máme ale dobrý, zlepšujeme se a budeme ještě nepříjemní. Děkuji svým hráčkám za výkony a soupeři za férový zápas.

Vyjádření asistenta trenéra hostí (Štěpán Weber):  Jsme rádi za tři body proti kvalitnímu nováčkovi, který nebude v lize do počtu. S předvedeným výkonem však úplně spokojeni být nemůžeme; dopředu, tak dozadu jsme málo důrazní a nepřesní, rozhodly naše zkušenosti a výkon brankářky. Díky všem za zápas.