Panteři režírovali výhru 7:2 nad Wizards

V druhém kole Národní ligy čekali na Pantery staří známí Wizardi. Byl očekáván vypjatý a napínavý souboj, napětí se nakonec příliš nekonalo.

Muži Panthers do zápasu vletěli jako uragán a už od začátku bylo poznat, že jsou to oni, kdo má větší chuť do vyhrát. Aktivní hra přinesla ovoce už v 5. minutě, kdy se ze standardky prosadil Martin Kalous. Ani ne minutu nato už na světelné tabuli v Hostivicích svítilo skóre 2:0, když se ve zmatku před soupeřovou svatyní nejlépe zorientoval Tom Hradec. I Wizardi občas nebezpečně zahrozili, ale domácí vždy podržel výborně chytající Hruška. Do konce první části se však míček dostal i za jeho záda, když vyloučení Krůška za sekání využil hostující Lazárek a tím snížil na 2:1.

Z počátku druhé části utkání měli Panthers opět mírnou převahu, avšak notnou chvíli se trápili v koncovce. Smůlu prolomil ve 28. minutě Kolář a v polovině zápasu po neskutečné dělovce navyšoval na 4:1 Dominik Hudec. Vedením o tři góly domácí trošku znervózněli, v následují části zápasu jim často odskakoval balón a nedařilo se jim rozehrát tak, jak by si představovali. V 36. minutě poskakoval míček tak dlouho ve velkém brankovišti, až se ho ujal Lazárek a snížil na 4:2. To Wizardy na chvíli opět nakoplo, navíc jim 2 minuty před koncem byla nabídnuta možnost přesilové hry, když si šel za sekání posedět Kolář. Ráďa Šťovíček v oslabení výborně a obětavě napadal Wizardy snad po celém hřišti, možná ale napadal až příliš, protože si šel ještě na pár vteřin sednout za Kolářem za nedovolené vrážení a Wizardi měli další šanci na zvrácení výsledku utkání.

Přesilovka Wizardů pokračovala až do třetí části zápasu, ti ji naštěstí nejen zásluhou domácího golmana nevyužili. Šancí bylo i nadále spousta na obou stranách, ujala se až přesně mířená střela Páji Daňka, který tak ve 49. minutě navyšoval už na 5:2. Když ještě mohli Wizardi se zápasem něco udělat, nechali se dvakrát hloupě vyloučit a nabídli Panterům dvojnásobnou výhodu. Ta nebyla využita tak, jak by si domácí představovali a Wizardi oslabení přežili bez újmy. Nicméně nesoustředěnost a zmar hostujících vyústil v další krásný gól Daňka a když minutu před koncem opět Daněk po krásné kombinaci s Kolářem navýšil na 7:2, nebylo už o čem a další body jsou doma!

Panthers Praha – Wizards DDM Praha 10 7:2 (2:1, 2:1, 3:0) online

Střely na branku: 50:43
Nejlepší hráči: Pavel Daněk – Jiří Šrámek
Diváci: 50

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík):Zápas probíhal tak jak jsme předpokládali, tedy v naší režii. Po dlouhé době bylo na hráčích chuť dávat branky a konečně se nám vrátilo sbeevědomí. Cítím z týmu velký potenciál a a chuť po úspěchu. Děkuji soupeři za super zápas a fanouškům za podporu.

Vyjádření trenéra hostí (Roman Urbanec): Neproměňujeme šance a došly nám síly. Důvod jistě znají hráči. Děkujeme soupeři, pořadatelům i divákům za férové prostředí.