Muži E berou po prvním turnaji 4 body

Hrací sezóna začala i pro naše Muže E, kteří rovnou pořádali, a měli tak možnost prozkoumat taje online pořádání. Jako prvního soupeře této sezóny byl mužům nalosován tým Black Dragons, kde hraje námi dobře známý hráč č. 84 „Kong“. V sestavě týmu Mužů E bylo několik nových tváří, a tak se nedalo dopředu zcela určit, jak bude zápas probíhat, jak se kluci popasují s tlakem zápasu a jak jim dnes sednou kolegové ze sestavy, jako kdyby někdy existovala možnost, jak tyto prvky v této lize odhadnout.

Kluci se s tím však popasovali výborně a k našemu vedoucím gólu jsme soupeři dali možnost hrát přesilovku 5na3. Naštěstí jsme toto oslabení přečkali, kdy nám více než několikrát pomohl skvěle chytající Honza, a dále postupně navyšovali své vedení, kdy jsme těžili z rychlých protiútoků a občas i z povedených kombinací. Do gólových statistik se postupně zapsaly veškeré útočné formace, ale David měl tento zápas seřízeno lépe, než ostatní, a tak si z tohoto zápasu odváží tři góly. U jednoho z nich, při oslabení, dokonce mohli diváci skandovat známý popěvek „ve čtyřech, ve čtyřech, dáme góóla ve čtyřech!“ Aby zápas nebyl tak jednoznačný, dávali jsme párkrát soupeři možnost hrát další přesilovky. Pod slovem párkrát je potřeba si představit celkem šest vyloučení, z nichž celou polovinu zařídil představitel kmenu z Mordoru, Tomáš Drašnar. Další tresty pak přidali bouřlivák Luboš, rychloručka Bendy a výborný hlavičkář Mucha (i když vyloučení přišlo za jiný prohřešek, jeho zásah hlavou nebude také dlouho zapomenut). I přes tyto možnosti však soupeř nedokázal zápas zdramatizovat a případné hrubší chyby do obrany kryl stále výborně chytající gólman. Úvod do sezóny tak klukům vyšel na velkou jedničku (až na dvojku z chování).

Druhý zápas s Vorms Praha byl však úplně odlišný a zvedl tak výhružně ukazováček, že vše nepůjde tak lehce, jak si někteří hráči představovali. Soupeř neměl již tak otevřenou obranu, která umožňovala jednoduchou kombinaci, ale po ztrátě balónku ihned tvořili na své půlce obranný val (tzv. beton), za který by se nemusel stydět ani samotný generál Rommel. Našim mužům chyběl trochu klid do rozehrávky, drzost procházet jeden na jednoho, finální nahrávky a v neposlední řadě štěstí překonat gólmana soupeře. Je třeba říci, že za konečný výsledek 1:1 můžeme být rádi, když nás opět podržel skvěle chytající Honza. Na druhou stranu šance zvrátit výsledek zápasu jsme měli i na našich hokejkách. Dalším pozitivem bylo i to, že kluci dokázali hrát bez vyloučení, i když jim docházeli síly (do druhého zápasu jsme nastupovali bez opět zraněného Školky a Míly, který musel jet plnit své trenérské povinnosti), bojovali a chtěli dotáhnout zápas ke zdárnému konci. Ze zápasu si tedy musíme vzít i ponaučení a na trénincích zamakat ještě více, zlepšit, co se zlepšit má a do dalších zápasů udržet bojovného ducha.

Panthers Praha E – SK Black Dragons ELITE Praha B 7:2 (online)

Panthers Praha E – F.C. Vorms Praha 1:1 (online)

Autor: Martin Bajer