Eliška Škvorová: „Doufám, že pro holky nebudu zklamáním a společně to zvládneme“

Naše první ženská rezerva odehrála takřka v novém složení první turnaj v Kunraticích. V prvním zápase i přes velmi slušnou první třetinu podlehla Novému Strašecí a ve druhém zápase zvládla utkání se zkušeným výběrem Ovocné Báze. Co na celý turnaj a na nové složení týmu říká nová kapitánka Eliška Škvorová si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Ahoj Eliško, jak bys zhodnotila zápas s Novým Strašecím?

Zápasy s Novým Strašecím jsou pro nás vždy nevyzpytatelné. Myslím, že všechny hráčky si vzpomenou na minulou sezónu, kdy jsme Strašecí nechaly, i přestože jsme vedly o 4 góly, dostat se zpět do hry. Nejinak tomu bylo na našem letošním prvním zápase. První třetinu jsme byly lepší, podařilo se nám dát gól. Do druhé třetiny jsme šly s tím, že v této hře chceme pokračovat, což se nám však nepovedlo a třetí třetina už byla spíš ve znamení zoufalství z naší strany.

Čím si vysvětluješ kolaps ve druhé a zejména ve třetí třetině zápasu se Strašecím?

Určitě nás položil první a druhý gól, co jsme dostaly ve druhé třetině. Pak už se nám do zápasu nepodařilo zpět dostat. Třetí třetinu už jsme opravdu nevěděly, co hrát a co by na soupeřky mohlo zabrat, takže jsme se na hřišti spíše trápily. Určitě nám také nepomohl výkon rozhodčích, ale pouze kvůli nim jsme opravdu neprohrály.

Jak bys zhodnotila zápas s Ovocnými Bázemi?

Z tohoto zápasu jsem měla trošku strach. Boleslav je zkušený tým a rozhodně se nám proti nim nehraje snadno. Ale šlo o to, abychom se poučily z prvního zápasu a vstupovaly do toho druhého s čistou hlavou, což se nám myslím povedlo. Rozhodně byl předvedený výkon o dost lepší než v prvním zápase. Podařilo se nám konečně proměňovat jasné šance a lépe fungovat jako celek na hřišti.

Na turnaji byli jako fanoušci přítomni tvoji rodiče. Myslíš, že budou zápasy navštěvovat stejně často jako minulou sezónu?

Upřímně si nedokážu představit, že by to tak nebylo. Všichni, kdo naše rodiče znají (takřka všichni z Panthers) vědí, že si nechají ujít málokterý zápas. S takovou podporou to jde mnohem líp, i když to kolikrát není v druhé lize tak pěkná hra jako na ženské extralize. Nicméně si myslím, že mluvím minimálně za všechny z naší ženské složky, když jim za tuto podporu poděkuji.

Po Olí jsi převzala kapitánskou pásku. Jak velká je to zodpovědnost?

Pro mě osobně velká. O to víc, že jsem pásku převzala právě po Olí, která je neskutečně obětavý člověk nejen na hřišti. Je to pro mě jiné než minulou sezónu, kdy jsem za ní jen občas dočasně zaskočila. I tak ale doufám, že pro holky nebudu zklamáním a společně to zvládneme. :–)

K týmu se připojily holky z Děkanky a mladé juniorky. Co na jejich výkon říkáš?

Pamatuji si, jak nás jednou napadlo zkusit se spojit s Děkankou a doplnit tak naše rezervy princezen. A ono se to opravdu povedlo. A nejen, že se to povedlo, ale na to, že jsme měly společný jen jeden trénink si myslím, že to na prvním turnaji i dobře fungovalo. Holky jsou fajn a doufám, že se jim u nás bude líbit.

Co se týče juniorek, tak u těch jsem byla příjemně překvapená, a to je trénuji. (smích) Velmi rychle se dokázaly zapojit, přispět pár góly a rozhodně se ani jedna na hřišti neztratily. Takže za mě velká pochvala a doufám, že stejný výkon bude následovat příští týden na juniorské lize.

A na závěr ještě jedna otázka – jaké máte vyhlídky do sezóny?

Vím, že se povídá něco o středu tabulky. Já osobně si myslím, že máme na víc. Zároveň nesmíme mít v hlavě minulou sezónu, která byla z mého pohledu velmi povedená. Je třeba začít dřít zase od začátku a dávat do toho všechno, stejně jako se nám to dařilo minulý rok.