Epické drama! Céčko rozhodovalo v nájezdové loterii

Do sezony jsme vstoupili s lehce pozměněným názvem (C POWER) i se zcela novým pokřikem (1, 2, 3, CHUŤ!). V sestavě se moc změn neudálo, odpadli Fenkáč a Pavel Drašner a jinak kostra týmu zůstala celkem pohromadě. Nicméně hned na prvním turnaji se nasbíralo tolik omluvenek, že museli trenéři na výpomoc poslat Kosťu, Školníčka a premiérově i juniory Johnyho s brankařem Davidem. Na programu jsme měli jen jeden zápas, protože utkání s Emco Cholerics bylo odloženo.

FT Sokol Praha-Břevnov – Panthers Praha C POWER 5:6pn

Se Sokolem jsme se utkali i loni (dvě výhry). Břevnov disponuje především vynikajícím střelcem Vojtou Šustem, který to prokázal i v prvním zápase tohoto turnaje čtyřmi góly do sítě Olympu. Do zápasu jsme vstoupili dobře, Břevnov jsme hned zatlačili a začali si připravovat první šance. Po pár zahozených příležitostech se konečně zadařilo, když po klasické akci prvního útoku proměnil Daneček bombou z první  kros od Štajna. Pokračovali jsme v dobrém výkonu, ale pak přišel šok – během pár minut nám Břevnov nasázel tři rychlé góly. Nepříjemný byl hlavně ten třetí, kdy se v naší přesilovce hráč soupeře Štěpán Feist neskutečně vytočil přes dva bránící hráče a v pádu zavěsil do šibenice. Poté, co jsme v první třetině měli asi 20 šancí jsme tak paradoxně prohrávali 1:3.

V druhé části jsme se dostali na dostřel, když Schürleho akci dorazil do brány Školník. Břevnov hrál zataženě a na brejky, které se jim docela dařily. Nás ale naštěstí také držel skvěle chytající junior Johny.

Do třetí třetiny Jenča prohodil centry v útocích (Školník / Dalík) a my jsme nastoupili s odhodláním vyrovnat. Bohužel jsme po nedůrazu na brankovišti dostali gól na 2:4, hned na to ovšem Daneček vrátil Štajnovi nahrávku na gól z první třetiny a bylo to zase jen o gól. Pak jsme rozjeli opravdu monstrózní tlak, Břevnov se těžko dostával za půlku, ale stále jsme nemohli dát kýžený vyrovnávací gól. Daneček nezvedl Školníkovu libovku přes nohu gólmana, pak mu další střelu se štěstím brankář v pádu vykopnul nad bránu. Dalík střílel s půjčenou hokejkou pravidelně několik metrů nad, Khurnymu zase do střel padali obránci. V době našeho největšího tlaku ovšem přišel fatál v podobě zbytečného faulu Štajna, který sestřelil břevnovského pořízka i s mantinelem a od rozhodčího vyfasoval rovnou pěti minutový trest, který znamenal dlouhé oslabení až do konce zápasu. Ve chvíli nejtěžší se ale ukázal charakter našeho týmu – obrana akce Břevnova skvěle bránila a k tomu jsme přidali i bonus. Nejdřív Daneček utekl po mantinelu, načež se ve stylu „NevimJakSeToStalo“ protáhl přes dva obránce a mazácky zavěsil na přední tyč. Tři minuty před koncem jsme tak drželi remízu 4:4, což ale nestačilo Khurnymu, který se na půlce dostal k balonku, udělal pár rychlých kroků k bráně a pak životní střelou luxusně vymetl šibenici! Naše euforie neznala hranic, rychle ji však utnul nejlepší hráč soupeře Vojtěch Šust, který 30 vteřin před koncem chytře zpoza brány zasunul a vyrovnal tak na 5:5.

Nájezdovou loterii za nás rozjel Johny, který i přes svůj nízký věk vytáhl naprostou parádu – stahovačku doprava, pak hned doleva a zasunutí vedle brankaře do prázdné brány. Velký respekt! Pak David dobře vychytal hráče Břevnova, načež svoje vyloučení odčinil úspěšně provedeným blafákem do backhandu i Štajn. Vojtěch Šust z Břevnova pak sice  svůj pokus proměnil a za nás Daneček nedal, ale David v bráně výborně vychytal poslední nájezd Břevnova a přisoudil nám tak bonusový bod navíc. Po tak dramatickém průběhu jsme ho brali všemi deseti!

 

Autor: Martin Eckstein