Dorostenci začali sezonu výhrou a prohrou

První turnaj letošní sezony čekal na dorostenecký tým. Kluci se po loňské krasojízdě letos představí v nejvyšší dorostenecké soutěži a hned na prvním turnaji je čekali staří známí z loňska – Prague Tigers a následně Florbal Chodov.

Před prvním zápasem nás mírně překvapil počet hráčů soupeře, který dorazil v sestavě 9 hráčů a 2 brankáři. Kluky jsme upozorňovali, že zápas nebude zadarmo a že nesmí soupeře podcenit, nicméně začátek byl jednoznačně v naší režii. Po gólech Martínka a Ježka jsme již ve třetí minutě vedli o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že kluci soupeře nenechají vydechnout. Opak byl však pravdou a na konci první periody na světelné tabuli svítil stav 3:4.

Nedůraz, pomalé přistupování k soupeři a individuální chyby ve středu pole soupeř nemilosrdně trestal. O přestávce zafoukal severní vítr ze strany trenérů a mladí panteři začali konečně hrát alespoň trochu podle představ a notiček. V poslední části jsme již kontrolovali drobný náskok a soupeř už nenašel další síly k obratu. Zápas ukončil úspěšným nájezdem soupeřův hráč Tobiáš Průša.

V mezičase jsme první zápas probrali s přítomnými rodiči, kterých dorazilo skutečně hojnost. Názorově jsme se bohužel všichni sešli spíše na negativní stupnici.

Před druhým zápasem jsme připravili zcela jiné taktické pojetí, převážně zaměřené na důraznou defenzivu a rychlé brejky. Bohužel hned první střídaní nevyšlo podle našich představ a soupeř šel rychle do vedení. Zbytek třetiny jsme však poctivě odjezdili, což přineslo kýžené ovoce v podobě srovnání z hole Káji Petráka. Druhá a třetí třetína skončily shodně 1:4 ve prospěch soupeře, což bylo možná vzhledem k obrazu hry poněkud kruté, ale vybrali jsme si bohužel pytel smůly, když bychom se pravděpodobně nedopočítali počtu tyček, břeven a skvělých zákroků chodovského brankáře. Konečný stav zápasu je tedy 3:9.

Hodnocení je poměrně složité. První zápas nepřinesl nic moc pozitivního, krom toho faktu, že se kluci po hrozné první třetině do zápasu vrátili a vybojovali první tři body. Druhý zápas byl o poznání lepší, ačkoli výsledek tomu úplně neodpovídá. Zodpovědná obrana, která sice nepracovala úplně na jedničku, ale dvojku bychom udělit mohli. Škoda hluchých míst na středu hřiště, ze kterých padlo odhadem 5 branek. Vzhledem k tomu, že se chceme kvalitativně posouvat, nemůžeme být s výsledkem druhého zápasu spokojeni, předvedená hra však byla solidní.

Děkujeme rodičům, Karlovi za video (Tigers, Chodov), Janě za energii sbalenou na cesty a panu Ulrychovi za fotografie.

Panthers Praha vs. Prague Tigers 8:6 (online)

Panthers Praha vs. Florbal Chodov 3:9 (online)