První pohárové utkání na východě Čech

Třetí kolo Poháru ČP již zapojilo i náš elitní mužský tým a los nám přiřkl divizního soupeře z východních Čech, konkrétně FTC Vysoké Mýto.

Po těžkém sobotním ligovém utkání jsme vyrazili v kompletních třech formacích. Na místě nás v neděli odpoledne přivítala zamčená hala a následně docela slušné kluziště o menších rozměrech než naše tréninková hala v Radlicích. I přes tato negativa byla na začátku velice slušná návštěva v hledišti, konkrétně necelých 140 diváků natěšených na výkon domácích svěřenců, kteří již v přípravných zápasech ukázali svojí sílu. Bohužel pro domácí se tohle nepotvrdilo a Panteři skórovali již v prvním střídání, konkrétně Pavel Daněk. Následně hra trochu připomínala soustředění hokejové reprezentace. Poté, co se kluci trochu srovnali s podmínkami, začali na hřišti dominovat. Do první přestávky se prosadila ještě jednou první formace a těsně před odchodem do šaten třetí formace. Zejména na této formaci bylo vidět, že v sobotu nezasáhla do prvního ligového zápasu a že má z celého týmu nejvíce sil.

To se projevilo naplno ve druhé třetině, kdy soupeře doslova rozebrali do šroubku. To se odrazilo na celém týmu, který hru zpřesnil a předváděl vynikající kombinace. Na výsledkové tabuli svítilo po druhé třetině velmi lichotivé skóre pro náš tým, 9:1. Soupeř se prosadil jen v přesilovce a vypadal docela odevzdaně, stejně jako domácí fanoušci. Výjimkou byla pouze krátká část, kdy soupeř snížil v přesilovce. Naše hra se rozpadla a hrálo se nahoru dolu. Jakmile jsme hru uklidnili a vrátili se ke své hře, začali jsme opět dominovat. Ještě do konce druhé třetiny stačil zkompletovat hattrick Marco Lombino.

Třetí třetinu si kluci užívali a vymýšleli krásné kombinace a jen díky skvěle chytajícímu domácímu gólmanovi se skóre neposouvalo geometrickou řadou. Přesto na konci zápasu svítilo na tabuli konečné skóre 12:1. Hattrick zkompletoval také výborně hrající Martin Kalous. Když se daří, tak se daří, se ukázalo před koncem zápasu. Lukáš Tomeš dokázal skórovat v oslabení, kdy nahodil míček backhandem přes branku, kde trefil domácího obránce do hlavy a od něj se balónek odrazil do vlastní sítě. Pozitiva ze zápasu jsou, že se prosadily všechny formace a kluci dokázali skórovat v přesilových hrách. Doufejme, že si tohle pozitivní kluci přenesou i do dalších zápasů.

FTC Vysoké Mýto – Panthers Praha 1:12 (0:3, 1:6, 0:3) online

Autor: Miloslav Mattes