Starší žáci B brali doma pouze bramboru

Hodně brzy a v hodně omlazené sestavě vyrazili na první turnaj Starší žáci B. Ti v úvodním klání sice rozstříleli Benešov, následně však veškerý florbalový um odložili kamsi na poličku a protrápili se ke konečnému čtvrtému místu.

První mač s Benešovem začal mnoha nepřesnostmi, což se vzhledem k tomu, že sezona začala víceméně v úterý, naštěstí dalo pochopit. Skóre jako první otevřeli přeci jen aktivnější Panteři, Maty Sabák zneužil clonícího spoluhráče k tomu, aby zapsal první fík ve starších žácích utěšenou ranou o tyč. Benešov sice dokázal za pár minut z ojedinělého protiútoku srovnat, trio Šíma Jelínek – Honza Berka a Kája Lipovský však během minuty z víceméně nenápadných akcí poslat domácí do trháku.

Druhá polovina byla o něco neurovnanější, Panteři se odsoudili spíš do role pozorovatelů a čekatelů na závěrečný hvizd, čehož Benešov využil ke korekci skóre. Během minuty a půl však o nadějný výsledek definitivně přišel, neb inkasovaná branka bíle oděné borce probrala a ti postupně nasypali svému soupeři další čtyři fíky. Konečný výsledek 8:3 určil poslední benešovský únik, slušný dojem z odehrané premiéry to však nezkazilo.

Co jej znehodnotilo mnohem víc, byl druhý špíl proti černošickým Alienům. Sok, jenž disponoval duem přibližně dvoumetrových borců, pracovně označených jako „Dvě věže“, nás od začátku přehrával zejména v přechodu do útoku a důrazu, který jako jedni z mála dokázali vracet Tobi s Matym Sabákem. Díky Čížovi jsme se sice dokázali hned po minutě dostat do vedení, o stejnou dobu později jsme o něj však přišli a na konci poločasu se do něj nakonec zaslouženě dostal soupeř.

Po čoudu o pauze sice přišlo hodně mírné zlepšení, na probíhající protihráče jsme však i nadále zírali jako klacek z bahna. Hodně šťastnou trefou nás do zápasu vrátil Maty Sabák, jakoby tím však odšpuntoval ještě horší herní projev, kterým Panteři počali trápit oči trenérů i rodičů. Alieni naopak začali čím dál více utahovat šroubky a od katastrofy nás zachraňoval jen výtečný Brabíňo, který za celý turnaj zasluhuje velké absolutorium. Souboj jednoho proti osmi ani on však nakonec nezvládl a tři minuty před koncem kapituloval – prohra 2:3 nás tak poslala do zápasu o třetí místo.

Tam čekali Falconi, kteří zničili Kralupy takovým způsobem, že se posledních osm minut dohrávalo jako superhrubý čas. Velkolepý proslov kapitána Doležala sice evidentně alespoň trochu nakopl kluky k tomu, aby do své hry zapojili znovu i trochu toho myšlení, pořád to však nebylo ono. Znovu se objevoval až přehnaný respekt k soupeři a zbytečný hurá styl, který otevíral zadní vrátka k brabíňovo revíru. Toho Falconi využili a dostali se do zaslouženého vedení, vzápětí však dokázal srovnat Maty Kopáček. Jeho trefa nicméně fungovala na psychiku přesně opačně, než jak by měla, a bílomodrý sok ještě do pauzy přidal další dva fíky.

Poslední poločas dne začal dobře, do zápasu vrátil Pantery Číža, který využil perfektního výhozu Brabíňa a vymetl vzdálenější vingl, i přes narůstající tlak kýžené vyrovnání ne a ne přijít. Definitivní zlom přišel šest minut před koncem, kdy rozhodčí nepochopitelně přehlédli zákeřný faul na Matyho Sabáka a Falconi z úniku zvýšili na 2:4, verdikt změnit nepomohly ani následné výtky fanoušků s trenéry. V závěru pak ještě soupeř přidal pojišťovací trefu do prázdné klece a součet pěti vyloučení za pět minut pár vteřin před koncem odnesl znovu nahecovaný Maty, který následně původce ošklivého zákroku vůči své osobě seřval jako malého kluka. 2:5 a čtvrté místo.

Turnaj se hodnotí složitě, přeci jen to bylo první vystoupení po jediném týdnu trénování, přesto však byly vidět obrovské mezery, které se například na soustředění tolik neobjevovaly. Jedním z těch, kteří si zaslouží pochvalu, je Tom Brabec, který v pravidelných intervalech zachraňoval Panterům záda i zadek, dále pak Tobi Harasim a Maty Sabák, kteří se jako jediní nebáli hrát proti vyšším a silnějším borcům (byť to Maty odnášel co střídání). Děkujeme rodičůma  fanouškům za podporu a budeme se těšit za dva týdny v Neratovicích.

Panthers Praha B – Florbal Benešov B 8:3
Panthers Praha B – Alien Nation 2:3

Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 2:5 (o 3. místo)

Autor: Tomáš Pauček