Panterky v úvodním kole nestačily na Lvice z Chodova

V 1. kole Extraligy žen čekal na Panterky dobře známý soupeř, vicemistryně posledního ročníku, Florbal Chodov. Oba týmy měly určitě ještě v paměti zápas minulé sezony, kdy #princezny Chodov senzačně porazily, tentokrát se však překvapení nekonalo.

Do utkání vstoupily Panterky až příliš bojácně, na míčku byl převážně tým z Jižního Města. Rychlými přihrávkami se snažily rozhýbat obranu hostů, většina střel však byla dobře zblokována nebo skončila v rukách Horňákové. Po špatném rozebrání hráček se v 10. minutě po přihrávce Beránkové radovala Preisslerová, která z tlaku domácích vytěžila první gól. I po zbytek třetiny byl obraz hry stejný, na míčku byl převážně Chodov, Panterky se dopředu dostávaly jen sporadicky a jejich šance troskotaly na nepřesných přihrávkách a nedůrazu v osobních soubojích.

Vstup do druhé části utkání byl ze strany Panterek o něco lepší, přidaly na důrazu a několikrát se jim podařilo narušit rozehrávku soupeřek. Nicméně nebyly důrazné dostatečně a ve 28. minutě útočné duo Beránková-Preisslerová zvýšilo už na 2:0. Pět minut před koncem třetiny si šla za sekání posedět Slaná, a především díky výborně chytající Horňákové a dobře postavené bráně přečkal hostující tým oslabení bez újmy. Bez újmy ale nezůstal únik Řepkové po mantinelu, který jmenovaná využila a 2 minuty před hvizdem ještě navýšila skóre na 3:0.

V poslední části se na Panterky konečně usmálo štěstí, když se hned ze začátku Lochmannové podařilo bekendem překonat Christianovou a tím snížit na 3:1. Šance už byly vidět na obou stranách, ze strany hostí se jednalo spíše o rychlé protiútoky nebo střely od obránců, které však před bránou místo dorážení spoluhráček vyrážely soupeřky. Minutu před koncem se po hezké akci prosadila ještě chodovská Jiráková a tím uzavřela skóre zápasu na 4:1.

Ač se Panterky po první ospalé třetině zvedly a jejich výkon se zlepšoval, na zkušenější a důraznější Chodov to tentokrát bohužel nestačilo. Nutno vyzdvihnout skvělý výkon Horňákové, která svůj tým v tomto zápase držela ve hře.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) online

Nejlepší hráčky utkání: Eva Preisslerová – Petra Šusterová

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Procházka): Zápas absolutně bez tempa z obou stran. Je to ale naše chyba, pokud se soupeř postaví k utkání takto, musíme si tempo udělat sami. Pozitivní jsou pouze 3 body, nic víc se hodnotit nedá.

Vyjádření vedoucího hostí (Štěpán Weber): Dneska jsme hráli spíš jako nováček, hrali jsme málo odvážně a chyběl nám pohyb, od druhé třetiny přišlo zlepšení, ale i branky do naší sítě. Soupeř vyhrál zaslouženě a ukázal nám realitu. Díky za zápas.

Autor: Ivana Miklíková