Muži si v úvodním ligovém klání poradili s Kobylisy

Nová sezona, nový kapitán, nová hala. Že by toho mužské Áčko mělo na naučení málo, to se rozhodně říct nedalo, přesto si nakonec v ligové premiéře proti nepříjemným Kobylisům dokázali poradit. Sice ještě necelých 12 minut před koncem třetí periody vedli o tři branky, fatálním výpadkem však poslali zápas do prodloužení, kde jim nakonec druhý bod přisoudila nejnovější letní akvizice z Kladna, Radek Šťovíček.

Začátek na čerstvě naleštěném povrchu v hostivickém Sportcentru, které se pro následující sezonu stalo domovským svatostánkem jak pro mužské, tak i ženské Áčko, byl značně rozpačitý. Na obou socích bylo hodně znát, že jsou při startu ligového kolotoče nervózní, jako první to na sobě dal více znát hostující Paldus, který osekal Míku a nabídl domácím první přesilovku.

Ta úspěchem neskončila, stejně tak následujících několik akcí nové posily z Kladna, Radka Šťovíčka, který byl jedním z nejaktivnějších borců na place. Na druhé straně pak zářila bílá hvězdička stejnou barvou oděného Honzy Slavaty, jenž nastoupil do utkání jako jednička a důvěru trenérům splácel vskutku vrchovatě.

Pokud označujeme přesilovku Panthers jako nepovedenou, slova pro tu hostující se hledají poněkud obtížněji. Borci ve žlutém totiž nepochopitelně propadli na modré čáře a vyslali do úniku Šťovíčka, jenž byl při zakončení sestřelen a jako trest za faul bylo vyměřeno trestné střílení. Toho se chopil David Kolář, jež si několika rychlými pohyby položil Palečka na zadek a následně neomylně poslal backhandem míček do síťky – 1:0. Takové bylo zároveň skóre po první periodě, která příliš florbalové krásy nenabídla.

Do té druhé nastoupili domácí podstatně koncentrovanější a ihned se jali vařiti led před kobyliským brankovištěm. Postupné utahování šroubků navíc už po pár minutách přineslo ovoce, když si Daněk vyměnil míčem s Davidem Kolářem, který i za pomocí tyčky poslal utěšenou ranou Pantery do dvoubrankového vedení. To následně mohl znásobit Krůšek s Tomešem a opět agilní Šťovíček, ve svých šancích si nicméně nepočínali tak zručně, jako jejich v té době již dvoubrankový spoluhráč.

Narůstající tlak ekipy Lukáše Jenšíka otupila druhá přesilovka Kobylis, tentokrát za nehezký zákrok Míky, opět se však potvrdilo, že hostující celek má s touhle disciplínou problémy – víc nebezpečí, než jaké činila celá útočící pětice za dvě minuty přesilovky, totiž vytvořili Kolář se Šťovíčkem a Daňkem během dobré půlminuty. Další branka však ne a ne přijít, nevyužita zůstala i obří šance kapitána Ptáčníka v samotném závěru třetiny, do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

O tři body se Panteři připravili během několika minut

Třetí část začala velkým nátlakem Kobylis, ve kterém se vyznamenal už tak zářící Slavata, který si poradil i s tutovkou Panenky, i díky jeho jisté práci při chytání tak do třetice mohly znít fanfáry na opačné straně hřiště. Šťovíček neotálel s rozehráním standardky a našel na středu nekrytého Pavla Daňka, jenž přízemní ranou poslal Pantery do trháku.

V tu chvíli zbývalo necelých 15 minut do závěrečného hvizdu a vzhledem k obrazu hry snad nikdo nepochyboval o tom, že by se snad mohlo udáti ještě nějaké drama. Jenže opak byl pravdou. Uběhly dvě minuty a bylo sníženo poté, co obranu domácích nachytal na párku Jakub Zíka. O další dvě minutky později už to bylo jen o jeden gól. Naprosto dezorientovanou defenzivu Panterů dokázal nadvakrát přelstít opět Jakub Zíka, jenž z dorážky zadělal na pořádný závěr zápasu.

Ten sice pořádný vskutku byl, hosty tolik vytoužené vyrovnání nicméně přišlo mnohem dřív. Bylo to minutu po jejich druhé brance, devítinásobek tohoto času zároveň zbýval do sirény, když se k nenápadné teči dostal Ondřej Kočí, který dokonal černou Panterskou pětiminutovku.

V tu chvíli jakoby se otevřela stavidla útočné hře. Na place po celých devět minut probíhalo regulérní stoprocentní nahoru-dolů, při které se necelá šedesátka diváků, do té doby nervózně žmoulající svou vstupenku, tetelila spokojeností. Domácí i v téhle fázi hry měli navrch, pálili však jednu šanci za druhou, při té největší tři minuty před k oncem Kolář div že nezlomil bránu vejpůl poté, co orazítkoval spojnici. Brankáři tak žádnou další změnu stav už nedopustili a duel musel zamířiti do prodloužení.

To nakonec trvalo jen 88 sekund. V první vážnější akci sice neuspěl Krůšek, o pár chvil později nicméně do úniku dvou proti jednomu utekli Kolář s Radkem Šťovíčkem, jehož ránu do teploměru Paleček trestuhodně propustil za svá záda a přisoudil tak druhý bod domácím, kteří zvítězili 4:3 po prodloužení.

Panthers Praha – Florbal TJ Kobylisy 4:3pp (1:0, 1:0, 1:3 – 1:0) online

mix.it! nejlepší hráči utkání: Radek Šťovíček – Jakub Zíka

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Dobře rozehrané utkání jsme zbytečně ztratili během několika minut. Škoda, že jsme pak nedokázali srovnat ještě v základní hrací době, nicméně dva body bereme. Děkuji soupeři za utkání a fanoušků za podporu.

Vyjádření vedoucího hostí (Ondřej Kočí): Po velice prospaných dvou třetinách, kdy jsme soupeře nechali dělat co chtěl, jsme ve třetí třetině začali alespoň trochu hrát. Nicméně za celý zápas si soupeř výhru zasloužil. Gratuluji soupeři k vítězství.

Autor: Tomáš Pauček