Junioři začali za 6 bodů

Junioři vstoupili do nové sezony v okleštěné sestavě a aby toho nebylo málo, los k nám nebyl příliš milostivý a přířknul nám ranní zápas od 8 hodin. Rekonstrukce Kotlářky navíc způsobila, že do haly jsme se dostali až půl hodiny před zápasem. 

V prvním utkání jsme vyzvali rezervu Sparty, zajímavostí budiž chytající bratr vůdce Sépiáků Tomáše Paučka, který navíc dlouho držel soupeře bez inkasované branky. Kluci se zahřívali velmi pomalu a do jednobrankového vedení nás poslal až slepený gól z hole Matthiase. Další góly ale nepřicházely a soupeř hrozil z rychlých brejků. Nevyužili jsme ani nařízené trestné střílení, když mladší Paučis vychytal Zdéňu. Branek se diváci dočkali až v poslední třetině, kterou jsme i přes pětiminutové oslabení ovládli v poměru 5:2 a souhrnně tedy 6:2.

První zápas sezony přinesl spoustu malých i větších chyb a nepřesností, bodový zisk to však neovlivnilo. První juniorské góly zaznamenal Mára Zelinka a to rovnou dva a prosadil se i kapitán, zvolený pro tento turnaj, Kryštof Malý.

Ve druhém zápase nás čekal postupivší Benešov. Soupeř nás na začátku zápasu zatlačil na vlastní polovinu a nenechal nám příliš mnoho místa ke hře. Paradoxně nám to ale prospělo a ze tří brejků jsme urvali 3 góly. S náskokem se vždycky hraje lépe a kluci to jednoznačně potvrdili. Až do konce zápasu jsme si hlídali bezpečný náskok a nakonec jsme dokráčeli k pohodlnému vítězství 7:2. 

První turnaj hodnotíme pozitivně, ačkoli to ještě nebylo úplně ono, sezona se teprve rozjíždí a času na pilování detailů je spousta. 

Děkujeme rodičům, soupeřům i rozhodčím. Dále děkujeme Karlovi Petrákovi za fotky! 

 

Panthers Praha – Sparta Praha B 6:2 (1:0, 0:0, 5:2) online
Panthers Praha – Florbal Benešov 7:2 (3:0, 1:2, 3:0) online

Autor: David Kolář