Pořád jsem jen hráč jako všichni ostatní, říká nový kapitán Jirka Ptáčník

Přinášíme Vám exkluzivní předzápasový rozhovor s novým kapitánem A-týmu mužů, Jirkou Ptáčníkem.

Ahoj Jirko, děkujeme, že sis na nás našel čas v nabitém kalendáři. Jakožto nový kapitán týmu máš právo prvního rozhovoru této sezony. Co pro tebe nová role znamená?

Není to pro mě úplně nová role. Už jsem měl tu čest kapitánskou pásku nějaký čas na své paži nosit v mládežnických kategoriích a mužských rezervách, ještě za dob, kdy někteří členové současného A-týmu zrovna přecházeli z plínek na trenky. Každopádně kapitán by měl být příkladem celému týmu v přístupu na tréninku i na zápase, v zápase se musí soustředit na svůj výkon, zároveň komunikovat s rozhodčími a udržovat morálku týmu. Podstatná věc je, aby celý tým svému kapitánovi věřil a na druhou stranu, aby si kapitán nemyslel, že páska z něj dělá něco víc, pořád seš jen hráč jako všichni ostatní v týmu.

Jak bys popsal přestupní období a obměny v mančaftu?

Já tohle období moc neřeším a prostě to beru tak, že je třeba pracovat s tím, co je na skladě.
Nicméně přišlo několik mladých kluků, kteří rychle zapadli mezi ostatní a herně se taky zapracovávají velmi dobře. Obecně je super, že máme širší kádr, kde panuje zdravá konkurence a nutí nás to dřít, neboť mladí už nám starým nezadržitelně šlapou na paty.

Můžeš krátce popsat období tzv. Offseason? Jaký máš z letní přípravy dojem?

Proběhla nějaká suchá příprava , kde se na začátku hlavně jezdily schody a brousil ovál. V červnu jsme odjeli otestovat práci s hokejkou do Brna na Hummel open game, kde jsme žádnou díru do světa neudělali. O prázdninách probíhaly již tréninky v hale a zároveň série venkovních tréninků z edice ruské sborné, po kterých někteří nechodili klidně celý týden. Těžko říct, jestli to nějak ovlivnilo náš výkon na CO, který neoslnil žádnou z tuzemských televizí, ono se to totiž hodilo tak maximálně do prázdninového inspektora na TV Nova… Takže sice jsme dřeli, ale na hokejce jsme zatím moc nepřesvědčili.

Mluvili jste již s klukama o cílech pro letošní ročník? Můžeš nám je případně prozradit?

Vyřadit v play off Mukařov, naši Nemesis 😀 Každopádně dostat se do play off, probojovat se do finále ligy a jít za postupem do ligy vyšší. Dávat si nižší cíle by nemělo význam, nejsou nereálné ale nic není zadarmo.

V průběhu léta došlo také ke změně domácí arény, kdy byl Tatran zaměněn za Hostivice. Jak to lepí na novém povrchu?

Zatím jsme tam měli jeden trénink, takže těžko soudit, povrch mi přijde hodně podobný tomu na Tatranu. Ale pro kluky bez techniky jako jsem já, to je vcelku jedno na čem hraješ. Nicméně, když trénuješ v Radlicích tak ti to pak lepí všude.

Došlo také ke změnám v realizačním týmu, můžeš nám je přiblížit?

Realizační tým nám decentně zestárnul a přibyly florbalové zkušenosti, neboť se vrátil třinecký ocelář Kamil Sedlák a také Míla Mattes, který již působí u elitních mládežnických kategorií. Opustil nás dvorní psycholog a kancléř Štěpán Weber, který má plné ruce práce s klubovou úředničinou a také se bude již méně zapojovat kondiční trenérka Andrea Nováková.

Na závěr máš jako každý respondent možnost vzkázat něco fanouškům.

Sice do Hostivic nejezdí metro, ale i tak bych si přál větší diváckou návštěvnost na domácích utkáních, protože se šestým hráčem v zádech se hraje úplně jinak než v atmosféře, která panuje na pohřbech. I tak si vážím každého, kdo si našel cestu do haly minulou sezonu a věřím, že v tom budete pokračovat a náš výkon vám bude dělat radost.