Lukáš Jenšík: „Chtěli bychom potrápit týmy z TOP 4″

Elitní družstvo žen má za sebou letní přípravu včetně dvou soustředění a turnaje Floorball Czech Open, již tuto neděli děvčata čeká první zápas sezony proti vicemistryním z Chodova. Co se v týmu přes léto změnilo a jaké jsou cíle pro tento ročník nám nastínil lodivod princezen Lukáš Jenšík.

Ahoj Lukáši. S A-týmem žen máte za sebou kondiční přípravu, Czech Open a dvě soustředění, jak bys celkově letní přípravu zhodnotil? Jste s týmem na sezonu dostatečně připraveni?

Ahoj, letní příprava a všechny tebou zmíněné aktivity se vydařily. Myslím si, že nás zase posunuly o kus dál a holky jsou rozhodně odhodlány v letošní sezóně nechat na palubovce vše. Nicméně víme, kde jsou naše slabé stránky a jestli se chceme posunout dál, musíme na nich i nadále pracovat.

Změny v kádru pro většinu lidí nejsou novinkou, ale pojďme si je shrnout – kdo tým před sezonou opustil a jaké tým naopak získal nové tváře?

Změn bylo opravdu hodně. Opustila nás Tereza Hubáčková, která vyrazila za studiem do Švédska, Lenka Klvaňová se vrátila do svého mateřského klubu do Hranic na Moravě, stejně tak jsme se rozloučili s naší dlouholetou brankářskou oporou, Marií Topolovou, která se rozhodla ukončit svou extraligovou kariéru. Náš tým posílily Karolína Červová a Dominika Steinbachová z pražských Tigers, Dominika Tůmová z pražského Chodova, Lucie Florianová z FBK Jičín a získali jsme i slovenskou akvizici Michaelu Lupačovou z FBC Predator Sabinov. S těmito posilami jsme prozatím velmi spokojeni.

V neděli Vás čeká zápas s Chodovem, se kterým jste měli tu možnost změřit síly už na Czech Openu, kde Panterky podlehly Lvicím 1:5. Čím byla prohra způsobena a co bude klíčem k vítězství v tomto zápase?

Ač je to možná paradox, naše poslední výhra nad Chodovem v sezoně nám spíše ublížila, než pomohla. Z naší výhry pak pramenila následná prohra. Holky získaly pocit, že mohou s Chodovem hrát otevřenou hru, ale to si bohužel zatím dovolit nemůžeme. Velký problém máme se zbytečnými ztrátami balónku a z nich pramenícími rychlými protiútoky. Chodov je určitě velmi silný tým a letošní aspirant na zisk titulu, ale i přesto se v neděli chceme porvat o 3 body.

Loni Panterky kvůli vzájemným utkáním skončily na 6. místě tabulky pod Bohemkou, která měla stejně bodů. Jaké jsou cíle pro letošní sezonu?

Určitě bychom chtěli výsledek minimálně zopakovat a doufáme, že se nám podaří potrápit i ženskou TOP 4. Chtěli bychom se zvednout nejen po herní, ale i psychické stránce a mít tak větší chuť jít si za vítězstvím.