2. turnus soustředění – den čtvrtý a pátý

Pondělí a úterý nabídlo nejintenzivnější dávku tréninků na obou místních halách, druhý den pak přišla na řadu také návštěva bazénu. Vše je samozřejmě pečlivě zaznamenáno z pohledu trenérů, který si můžete přečíst níže.

Mladší a Starší žáci

Mladší žáci v pondělí opět rozšířili seznam aktivit a navštívili místní bazén. Kdo koho topil, na to se zeptejte Jenči, který měl své svěřence na starost. Večerní trénink byl opět věnován hře, která i po celodenní námaze byla ve velmi slušném tempu.

V úterý pak kluci měli jen dva halové tréninky, první ve velké hale, kde pilovali hru 5 na 5, v malé hale pak následně herní kombinace. Ve chvílích, kdy odhodili hokejky, trénovali beach a fotbal. (Kristýna Lochmannová)

Dorostenky a Juniorky

Malé princezny poměřily síly v nejrůznějších florbalových soutěžích. Po půlhodinové pauze se na dalším dopoledním tréninku společně vrhly na nácvik přesilové hry. Čas však zbyl i na hru klasickou, kterou jsme dokonce zaznamenali na video a získali tak materiál pro další rozbory. Úterní podvečer byl pak ve znamení regenerace v přilehlém bazénu, kde všichni načerpali síly na zítřejší poslední den. (Eliška Škvorová)

Dorostenci a Junioři A

Pondělí se neslo ve znamení přípravy herních návyků pro nový herní systém. Kluci začínali znovu hned ráno v 8, což se trochu projevilo při první tréninkové jednotce, ale kvalita šla postupně nahoru. Před posledním tréninkem jsme dále analyzovali tréninkovou hru na videu.

Dnešní den se nesl ve znamení pilování techniky a střelby v rámci ranního kruhového tréninku. Odpoledne jsme se znovu vrátili k nácviku herních situací a celý den jsme zakončili společným bazénem, kde se tedy upřímně moc neregenerovalo. #plavej #kdemasvedouciho (David Kolář)

Dorostenci a Junioři B

Pondělní i úterní tréninky se nesly zejména ve znamení pilování rozehrávky a nácviku různých herních situací, zejména systémů a přechodu z obrany do útoku. Vše samozřejmě bylo prokládáno hrou, která byla ve vysokém tempu a na jejímž základě pak proběhl v pondělí večer také rozbor u videa. Vytoužený odpočinek přišel v úterý odpoledne, kdy se celá banda šla vymáchat do místního bazénového střediska. (Tomáš Pauček)