Open Camp 2018 aneb jak to celé bylo?

Příměstský Open Camp je již minulostí a nyní můžeme začít bilancovat, hodnotit a zároveň shrnout všechno, co se v Hostivicích odehrálo a co všechno jsme při našem florbalovém ale i neflorbalovém zápolení zažili!

Vše započalo v pondělí, kdy jsme se jak starší, tak i mladší skupina seznámili, začali trénovat a pro uvolnění atmosféry hrát hru „Kolečka pravdy“, při které jsme se navzájem v průběhu celého kempu vyzpovídali a dozvěděli jsme se jak o oblíbených barvách a sportovních klubech, tak i o svatební cestě trenéra Petra Lávičky nebo o vzpomínkách na nejtvrdší životní prohru kouče Dana Ježila!

Kromě tréninků v hale jsme ale měli párkrát i možnost vycestovat na Hostivické pláže za halou, kde panovaly teploty srovnatelné s klimatickými podmínkami na Balkáně či v Itálii a kde chybělo už jen to moře. Snad to ale do příštího Open Campu napravíme a ten beach volleyball si doopravdy zahrajeme na nějaké opravdové pláži, třeba na Bali!

V úterý trenéři po zoufalém souboji se zamotanými lany, nerozvázatelnými uzly a příliš krátkými provazy konečně rozložili svůj lanový park před halou, na kterém se s jištěním vyřádila jak skupina mladších, tak i těch starších.

Po vyčerpávajícím programu v pondělí a v úterý bylo na středu naplánované koupaliště Džbán, kde jsme se konečně mohli zchladit, koupit nějakou tu zmrzlinu či limonádu a sklouznout se po skluzavce, která, jak jsme následně zjistili, nebyla z těch nejšetrnějších a jednoho nejmenovaného trenéra bolí žebra a pozadí dodnes… Všichni jsme ale koupaliště ve zdraví zvládli a krom pár nalokání se vody a ucintaného trička od zmrzliny jsme se k maminkám a tatínkům vrátili v pořádku!

Aby zábavných aktivit nebylo málo, následoval ve čtvrtek bowling, který si někteří z mladší skupiny zahráli dokonce poprvé v životě a rozhodně se v celkovém pořadí neztratili! Ve svém živlu byli i někteří desetiletí rekordmani, kteří atakovali hranici 150 bodů, což je na tak nízký věk úctyhodný výkon! Ve starší kategorii si zase trenéři vyhráli od svých svěřenců pár zmrzlin a limonád v sázkách #saynotohazard.

Závěrečný den byl na jednu stranu trochu trpký z toho důvodu, že se jak trenérům, tak ani jejich svěřencům nechtělo vůbec domů a zaznívaly i návrhy na prodloužení Open Campu do neděle nebo rovnou až do příštího pátku. Na stranu druhou se ale všichni těšili na závěrečný turnaj a na zasloužený odpočinek po náročném týdnu! Po rozdání triček, památečních plaketek a srdceryvných trenérských proslovech jsme uklidili halu a vydali se zpátky na zličínskou základnu, kde už na děti čekali rodiče!

Open Camp jsme tak ukončili s úsměvem a dobrým pocitem toho, že jsme nelenili, sportovali a zlepšili jsme se jak ve florbale a obratnosti, tak samozřejmě i v bowlingu!

Vyjádření trenéra Dana Ježila (Mesut): „Open Camp jsem si užil, byla to sranda! Sešla se nám skvělá parta vedoucích a děti byly strašně fajn. Hala ve které jsme trénovali byla skvělá, což přispělo ke větší kvalitě tréninků a celkovému nasazení. Doufám, že ostatní si to užili tak jako já a snad se příští rok sejdeme v o něco větším počtu!“

Vyjádření trenéra Petra Lávičky (Láva): „Open Camp jsem si jako trenér užil a doufám, že se se všemi hráči shledáme znovu příští rok. To, že jsem si Open Camp užil já, ale není důležité, důležité je, že si ho užili kluci a holky, kteří se rozhodli zúčastnit. Myslím, že jim to přidalo nejen po florbalové stránce, ale našli si nové kamarády a vyzkoušeli si i neflorbalové aktivity. Těším se zase za rok!“

Vyjádření trenérky Terezy Pluhařové (Terka): „Uplynulých 5 dní pro mě nebylo jen skvělou zkušeností, za kterou jsem ráda, ale také jsem si ji moc užila. Ačkoliv nemohu porovnávat zázemí s tím z loňského roku, myslím si, že to letošní bylo na jedničku. Beach kurt, klimatizovaná hala se skvělým povrchem, gymnastická tělocvična, bowling, restaurace a zastávka autobusu pár metrů od toho všeho, to je laťka nastavená hodně vysoko. A právě i díky tomu bylo možné sestavit opravdu pestrý program, na který byla radost nejen koukat, ale také ho v rámci tréninků připravovat. Po celou dobu vládla pohodová atmosféra a i na dětech bylo vidět, že spolu postupem času více komunikovaly jak na hřišti, tak i mimo něj. Z mého pohledu se tak tato akce povedla ve všech směrech. Kromě dětí z klubu si navíc mohou florbal i mnoho dalšího přijít zkusit i děti, které jej normálně nehrají. Open Camp mi tak přijde jako skvělá příležitost, aby si děti vyzkoušely něco nového, lépe se navzájem poznaly a zažily spoustu legrace. Doufám, že si odnesly až na výjimečné drobné zdravotní neduhy jen to dobré a že se budou chtít Open Campu zúčastnit i v příštím roce, třeba ještě ve větším počtu!“

Vyjádření trenéra Marka Máčaly (Mára): „Myslím si, že se na Open Campu sešla skvělá parta, která se postupně sbližovala a po pár dnech dokázala fungovat jako správný tým! Jsem vděčný za to, že jsem mohl trénovat společně s Petrem naše svěřence a doufám, že jsme jim aspoň trošku toho florbalového umu předali a naučili je i věci, které využijí i mimo mantinely v běžném životě! Ještě jednou děkuji všem, kteří se zúčastnili!“

Autor: Mára