Gólové orgie v Kralupech

Prvním účastníkem tradičního každoročního zájezdu do Kralup letos byli namixovaní starší žáci, kteří potěšili zejména fanoušky defenzivního florbalu.

Z původního počtu 4+2 se nakonec stalo astronomických 15+2, na místo určení však nedorazil Honza Berka, do turnaje tak vstoupilo 14 borců do pole a dva gólmani.

První mač nás čekal proti Chebu a severský soupeř nás hodně trápil. Respektive jsme se tedy trápili spíš my, protože na bránu jsme všeho všudy vystřelili asi třikrát, z toho jednou se dalo říct, že palba měla vůbec nějaké parametry. Akademici nebyli lepší, ale oproti nám věděli, že už se hraje a postupně si vypracovali dvoubrankový náskok, který jsme zvrátit zkrátka a dobře nedokázali. Jediný gól nakonec zapsal Kačer z té ojedinělé šance zkraje utkání.

Proti Bučisu o nějaké dvě hodiny později už to bylo lepší, prvních deset minut jsme byli minimálně vyrovnaným sokem. Pak ale přišly dvě nepřesnosti v obraně, po nichž následovaly dva neuznané góly (v rozmezí asi deseti vteřin), ani tahle ostrá výstraha nás neprobudila. Zbytek zápasu je až ostuda vůbec popisovat, absolutně jsme vyhořeli ve všem, co šlo, skóre 1:4 je v kontrastu s tím, co jsme předváděli, ještě hodně milosrdné.

Před posledním zápasem skupiny s Ústím se kompletně překopaly všechny pětky a bylo to znát. Proti o něco slabšímu soupeři jsme byli jednoznačně aktivnější, jen ten gól nám tam ne a ne spadnout. Když už to vypadalo, že stav 1:1 při našich tutových šancích zvrátíme ve svůj prospěch, přišlo vymyšlené vyloučení za to, že byl Mára Bauer při standardce zastřelen do hlavy. Protesty vůči hodně nepřesným arbitrům nepomohly, v uděleném oslabení pak Ústí s obrovskou dávkou štěstí a naší smůly přidalo druhý gól, který byl zároveň brankou vítěznou.

Zbyl na nás tak souboj o čest, protože proti Olympu jsme bojovali alespoň o předposlední místo. A znovu se opakovalo Ústí, Olymp se na naší půlku dostal všeho všudy tak čtyřikrát a dalo z toho dva góly, my ostřelovali všechno kromě brány a postupem času spalovali čím dál větší tutovky. Začala se projevovat i frustrace z místy až neuvěřitelné střelecké smůly, která nás celý turnaj provázela, v závěru dokonce přišla dvojka za nesportovní chování pro nejmladšího člena výpravy, kterou však po dohodě s trenéry rozhodčí s ohledem na „důležitost“ neligového turnaje nakonec odvolali. 1:2.

První polovinu turnaje ponecháme bez komentáře, za tu druhou klukům patří pochvala, protože ani přes nepříznivý stav žádný zápas nevzdali a bojovali až do konce. Smůlu jsme si vybrali tak na deset let dopředu, takže příště znovu a líp!

Panthers Praha – USK Akademik Cheb 1:3
Panthers Praha – Bučis Team 1:4

Panthers Praha – Florbal Ústí 1:2
Panthers Praha – Olymp Praha 1:2

Autor: Paučis