Kralupy open aneb školní turnaj horkých hlav

Juniorská rezerva se zúčastnila již tradičního turnaje v Kralupech nad Vltavou.  Turnaj, který byl plný hurá stylu, bramboračky a dal by se zařadit do kategorie turnajů školních. Díru do světa jsme naším počínáním rozhodně neudělali, ale dostali jsme za to několik lekcí, jak florbalových, tak i výchovných.

První zápas, Teplice. Dostali jsme první lekci z důrazné hry, jednoduchosti a efektivity. Teplice nás k ničemu nepustily, nasázely nám v pohodě šest branek a poslaly nás na párek.

Druhý zápas byla výchovná lekce. Mostečtí kluci nás sice porazili hubeným rozdílem 1:0, ale také si zapomněli vzít na turnaj mozek, takže nám stihli ještě ukázat, jaký styl preferují v oblasti povrchových dolů. Štěstí, že se to obešlo bez zranění.

Dlouhou pauzu jsme si zpříjemnili měřením tvrdosti střelby, kde jsme vcelku rychle odhalili, že měřák je „cinklej“ a čísla hází podle nálady. Nejvíce nám ovšem zpestřili pauzu pořadatelé, když si přichystali hromadnou bitku s týmem Mělníka, přímo na hrací ploše. Působivé, ale hloupé.

Po rozehnání kohoutů jsme pokračovali proti týmu Olympu. Kombinační jednoduchá hra měla za následek pohodlné vedení 2:0 z hole Adama Třesohlavého. Ovšem katastrofální nedůraz a zmatek v obraně měl opačný efekt a konečný stav 2:2.

Čtvrtý zápas jsme svedli s technickými Wizardy. Zápas to byl nejflorbalovější z dnešního dne, ale díky několika chybám v rozehrávce jsme ho dovedli jen k nerozhodnému stavu 2:2, když se za nás trefil Třesohlavý a Forejtek.

Turnaj opět ukázal naše slabiny v bránění a důrazu, kdy ve spojení se střeleckou impotencí to stačilo pouze na 4. místo ve skupině.

Autor: Pták