Výroční večer slavnostně uzavřel sezonu

V pátek 11. května se konala svého druhu výjimečná akce – stodůlecký Spolkový dům zaplnily  dvě stovky Panterů, Panterek a Panterčat a jejich rodinných příslušníků a vytvořili tak skvělou společenskou i přátelskou atmosféru, kde se potkaly napříč věkovými kategoriemi všechny skupiny a to včetně těch, co již aktivní kariéru ukončili.

Moderátor večera Honza Kovařík hned v úvodním vstupu vyzpovídal předsedu Jana Tůmu, který jakožto jeden z pamětníků velkou část dlouhé historie klubu osobně prožil.  Nesměla chybět obligátní otázka „Kde vidíte sebe a klub za dalších 25 let?“, na kterou předseda reagoval s vtipem a nadsázkou a odhalil plány na otevření kanceláře na soukromém ostrově na Havaji.

Hned poté dorazili na pódium zakládající členové klubu Václav Hudeček a Martin Šolc, kteří opět po krátkém rozhovoru v duchu „Co tomu říkáte, když to tady nyní vidíte, po těch 25 letech?“ předali ocenění nejlepším hráčům a hráčkám v nejmladších kategoriích. Za Elévy Prokopu Hlaváčovi, za Elévky Kamile Prokůpkové, v Mladších a Starších žácích Márovi Urbanovi a Matějovi Ďurinovi a za Mladší a Starší žákyně Lucce Švachové a Lucce Retové.

Hudbu k poslechu a tanci obstaral cover band CallStar, jehož osobností je Luboš Králíček, florbalista ze Sokola Krč, se kterým se naše legendy potkávaly na hřišti, ale hlavně na klávesy hraje jiná klubová legenda z jiné větve našeho příběhu – David Ghali.

Ve20 druhém vstupu jsme pak přivítali na pódiu jinou legendu, a to hlavně proto, že je stále hrající. Dalibor Baručák je rekordman (nepočítáme-li samozřejmě samotného předsedu), který odehrál za klub v kuse celých 18 sezon a stále ještě hraje a pravidelně nastupuje, nyní za rezervní tým. Ten pak předal ocenění nejlepším hráčkám a hráčům v kategorii Dorostenci (Martin Mattes), Dorostenky (Adéla Procházková), Junioři (Dominik Hudec) a Juniorky (Denisa Vajdlová).

Po druhém vstupu kapely CallStar přišlo na řadu závěrečné vystoupení, kdy převzal pamětní diplom pro legendy klubu Honza Patera, který předal ocenění nejlepšímu hráči a hráčce v kategorii dospělých: Kristýně Lochmannové a Lukášovi Tomešovi, se kterými Vám přineseme ještě krátký rozhovor.

Následovalo rozloučení se s další klubovou legendou, která po dlouhých 12 letech ukončila aktivní kariéru: Maruška Topolová, která je zakládající člen ženského týmu v klubu, byla jeho oporou od začátků v poslední lize, až po druhou úspěšnou sezonu v Extralize.

V posledním vstupu jsme pak na pódiu všem přítomným členům klubu představili tzv. Invisible team, tedy nemalou skupinu lidí, bez kterých by se každodenní provoz neobešel, jejich práce je vidět hlavně ve chvíli, kdy není včas hotová, ale oni sami zůstávají skryti. Jedná se o pracovníky sekretariátu, redakce, pořadatele, administrátory, grafiky, fotografy a jedno jméno, které se do těchto kategorií nevejde, přesněji řečeno nad ně ještě o něco vyčnívá, a tím je Jana Ježková. Seznam zásluh je příliš dlouhý, takže jej najdete v příloze. :-)

Oficiální část večera byla ukončena a následovala volná zábava, která vyvrcholila půlnočním překvapením v podobě, pro část účastníků rozhodne nečekaném, vystoupení undergroundové punk-rockové kapely samotného předsedy Honzy Tůmy Lora Palmer.

Děkujeme Vám všem kteří jste dorazili nebo se na akci jakkoliv podíleli a pomohli tak vytvořit skvělou a výjimečnou atmosféru. Děkujeme i za zpětnou vazbu a to jak za tu osobní, tak tu přes dotazník, protože na jejím základě můžeme vychytat do příště to, co nás trápilo – například přehřáté pípy, které nestačily napojit všechny účastníky. :-) Již dnes je jasné, že tato akce si zaslouží stát se tradicí nejenom v roce významného výročí.

Zvláštní poděkování pak patří Davidovi Mašátovi staršímu, který si vzal akci organizačně na starost a bez jehož přičinění a výrazné aktivity by akce nejspíš nevznikla nebo zůstala jenom na papíře, protože nám dodal elán a odvahu k tomu to celé nastartovat.