Elévové C ukončili sezónu vítězstvím, přesto se radují pouze z 5. místa!

Poslední turnaj této sezóny si odbyli také naši Elévové C. Ve všemi oblíbené hale v Mladé Boleslavi jsme odehráli poslední tři utkání proti Olympu, domácím z Boleslavi a opět proti Olympu.

První zápas proti Olympu Perseus jsme začali výborně a během několika málo minut jsme vedli již 4:1, což nás hodilo do pohody, že to v klidu vyhrajeme. Opak byl bohužel pravdou, naši kluci přestali plnit úkoly, které měli zadané a Olymp začal dorovnávat. Do konce první poloviny se to soupeři povedlo a do přestávky bylo srovnáno v poměru 4:4. I po přestávce byl Olymp důraznější a dařilo se mu střílet góly. My trefovali pouze plasty a soupeřova gólmana do pupku. Když jsme prohrávali již o dvě branky, tak se naši kluci konečně probrali a začali hrát tak, jak hráli na začátku zápasu. Probuzení však přišlo pozdě a stihli jsme pouze kosmeticky upravit výsledek na 6:7, tedy první těsná prohra na turnaji.

Jako druhý soupeř na nás čekal domácí tým z Technology Florbal. Od začátku utkání bylo vidět, že soupeř byl kvalitativně úplně někde jinde než my. Boleslav nás nepustila prakticky k ničemu a každou minutu se jim podařilo vsítit gól. Jednoduchá matematika, zápas trval 20 minut, nám se nepodařilo vsítit ani jednou, na výsledek určitě přijdete sami.

Po tomto zápase bylo jasné, že budeme hrát poslední zápas o poslední místo, takže na nás čekalo tří hodinové čekání.

Do posledního zápasu proti Olympu Herkules jsme vstoupili pouze v pěti lidech do pole. To ale jak víme nic neznamená, když soupeř také neběhá. Ze začátku to vypadalo na velmi vyrovnané utkání. Když na papírové časomíře vyselo skóre 2:2, naši borci začali konečně střílet a být lepším týmem na hřišti. Do konce prvního poločasu bylo skóre již 6:2. Ponaučeni z prvního zápasu, že když vyhráváme tak nesmíme polevit se nám vyplatilo. Olymp sice přidal do důrazu, přidal i více střel, my ale dokázali většinu z nich výborně zblokovat. Druhá polovina byla tedy vyrovnanější než ta první a góly padaly na obou stranách. Sezónu jsme ukončili vítězstvím 10:5!

Gratulace klukům za super sezónu. Doufáme, že jste si ji s námi užili a budeme se na vás těšit i příští školní rok.

Děkujeme divákům a rodičům za podporu během celé sezóny a snad se uvidíme ještě na Výročním večeru 11. května, kde se oficiálně oslaví 25 let klubu a mimo jiné proběhne vyhlášení nejlepších hráčů všech kategorií.

Autor: Petr Vobecký