Elévové A urvali bronz!

Svůj poslední zápas v letošní sezóně si odbyl i první tým elévů, který vyrazil bojovat do Barrandovské X3M arény. První utkání se konečně odehrálo již v příznivějších hodinách, a tak jsme již bez zalepených očí mohli uchopit naše halapartny a vydat se do litého boje.

Před prvním zápasem jsme poskládali lajny ke spokojenosti trenéra i hráčů a nastoupili proti soupeři z Kladna. Začátek byl nezvykle aktivní, a i přes nekonečné bušení na zavřené brány soupeřovi branky se ujal Jéžův střelecký pokus z vlastní obrané poloviny. Do konce první poloviny jsme přidali další dvě branky a mnoho diváku by si mohlo myslet, že je vymalováno, ale opak byl pravdou a po přestávce začal střílet i soupeř, který nechtěl dát svou kůži zadarmo. Koncovku jsme si ale již pohlídali a dovedli utkání do zdárného konce. Varováním nám ale mohly být tři góly, které jsme po nedůrazu kolem své branky či v rozích obdrželi.

V hale bylo nedýchatelno, a tak proběhlo čekání na druhý zápas venku, kde jsme objevili fotbalové hřiště, které jsme hned využili. Druhým soupeřem nám byl SK Alien Nation z Černošic, který celé utkání odehrál na jednoho hráče. Jejich hráč známý jako „ten s oranžovou čepelí“ pálil hokejové dělovky od vlastní branky a kropil tak naší svatyni. Přihlížející rodiče občas mohli až trnout, aby se jejich dítko nepostavilo do trajektorie těchto střel, kterým statečně odolával hlavně Jóňa v brance. Utkání jsme prohráli hlavně kvůli nedůrazu na vlastní polovině a kvůli laxnosti při blokování střel. Čekal nás tak souboj o třetí místo s Texasem.

Čekání na poslední zápas letošní sezóny jsme si zkrátili fotbálkem na místním Camp Nou a hrátkami v písku. K této idylce samozřejmě nemohla chybět zmrzlina, kterou expedoval náš týmový zmrzlinář Óňa s tatínkem, za což jim všichni mnohokrát děkujeme!

V momentě kdy jsme se již vydali zpátky do haly, na nás udeřil hned u vchodu těžký vzduch a hrozné vedro na padnutí. Rozcvička byla mdlá a vstup do utkání taky. Soupeř se brzy ujal vedení 0:2 a pokračoval v soustavné snaze své vedení navýšit a zatlouct tak poslední hřebíček naší prohry. Kluci se ale rozhodně nevzdali, hru uklidnili a začali znovu rozdávat florbalovou radost, která jim je vlastní a do konce první půle stihli srovnat. V druhé polovině již kontrolovali výsledek a utkání dovedli do zdárného konce 4:3.

Z posledního turnaje letošní sezóny tak bereme bronz, který si myslím byl v dobrém slova smyslu zasloužený!

Na závěr bych chtěl za celou sezónu poděkovat všem rodičům, kteří všechny turnaje vydrželi a své ratolesti podporovali v časech zlých i dobrých a zároveň tak i všem hráčům, kteří vydrželi celý rok pilně trénovat a zase se posunuli o něco dále!

 

Zde ještě dodatečně přikládáme video z odehraného El Clásica, ve kterém se atmosféra dala krájet!

Autor: Mára