Kunratické snažení Mužů D

O sobotním odpoledni se naposledy v této sezoně sešli Muži D, aby zakončili svou dlouhou sezonu.

S cílem ligu ukončit stejně, jako ji začali – tedy urvat na turnaji 6 bodů, nastoupili proti Maniakům z Mělníku a poslední zápas celého ročníku je čekal proti Black Dragons. Sestava byla tentokrát lepená na poslední chvíli, takový Dan Ježil by si snad půjčil i spoluhráčovo spodní prádlo, aby mohl nastoupit (tak daleko to naštěstí nezašlo, pozn. red.). Kromě zmíněného Ježila doplnili sestavu obávaní střelci Daneček Škvor a #princezna Ivana Miklíková. V brance se představil nadějný David Kaminski, takže tradiční gólman Svoboda si turnaj užíval z pozice diváka.

Zápas proti poslednímu Mělníku byl větším trápením, než se čekalo, zvlášť když jsme jako první inkasovali před koncem první třetiny. K obratu zaveleli hráči nejpovolanější, prezident a kancléř klubu, tedy Kocour a Štěpán – 1:1.
Vedení na naši strhla dvojice Škvor – Bajer, když Daneček dvěma zásahy otočil utkání. Pak už zbývalo jen přečkat oslabení v závěrečné pětiminutovce a ubojovaná výhra byla na světě.

Závěrečný ligový zápas nabídl souboj s naším starým známým Kongem, který je největší zbraní Black Dragons. V případě výhry jsme se mohli posunout před ně na konečné 8. místo. Zápas se hodnotí hodně těžce, rozhodně jsme nebyli horším týmem, spíše naopak, prostě jsme ale nebyli produktivní, jako ostatně celou sezonu. Sice jsme díky Kokimu vedli po první periodě 1:0, soupeř pak ale třikrát skóroval a otočil zápas a když pak v poslední třetině čtvrtou brankou potrestal naše další oslabení, nezbylo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku. Asi nejlepší výkon za uplynulou sezonu podala Miklíková, které třetina vyšla neskutečně. Ani jednou neupadla, vyhrála dvě ze dvou buly a třešničkou na dortu byl její zásah v přesilovce, kterým pro Déčko vykřesala jiskřičku naděje. Bohužel ani dlouhá powerplay už další radost nepřinesla.

Celoroční trápení v koncovce nám tak nakonec stačilo na 9. místo, které je asi spravedlivé, může nás těšit spousta vyrovnaných soubojů s týmy z TOP5, zbytečné ztráty se soupeři z druhé půlky tabulky nás ale stály lepší umístění.

Děkujeme všem příznivcům a hráčům, od září jedeme od nuly.

Autor: Ondra

Panthers Praha – Floor Maniacs Mělník 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Panthers Praha – SK Black Dragons 2:4
(1:0, 0:3, 1:1)