Double report o úspěšném tažení Mužů B!

Mužskou rezervu čekal tento víkend (8.4.) velice důležitý zápas v boji o kýžený postup do Divize, jelikož ji v předposledním kole čekal FC Bučis Team se kterým naše rezerva doposud sdílela druhé postupové místo. Postupová matematika byla snadná, porazit Bučis a ze zbývajících tří zápasů uhrát alespoň šest bodů. Důležitost tohoto zápasu si uvědomovali všichni členové B-týmu, a proto nikdo nepodcenil přípravu a účast na trénincích byla v předzápasovém týdnu neobvykle hojná. Ani trenér Jenšík nepodcenil tento zápas a dlouze přemýšlel nad sestavou, která byla doplněna o naše nadějné juniory a o dva členy z A-týmu.

První zápas proti Bučisu nás čekal v příjemných 13:30. Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe a chvíli nám trvalo, než jsme se zahřáli na provozní teplotu. Naši nerozehranosti dokázal soupeř využít již v první minutě a ujal se vedení. My jsme ovšem dokázali odpovědět brankou Lubenského a začali jsme soupeře přehrávat, což vyústilo v naši první přesilovku. Bohužel jsme nedokázali zúročit naše zkušenosti, soupeř udeřil v oslabení a šel znovu do vedení. Následně jsme ale dokázali přesilovou hru využít přesnou střelou Dopity a srovnat na 2:2. Během druhé třetiny jsme byli lepším týmem, což dokázal využít Hanzl a poslal nás poprvé v zápase do vedení. Toto vedení jsme dokázali udržet až do konce. Ve třetí třetině jsme odskočili soupeři do dvoubrankového vedení po důrazné hře před brankovištěm. Následně zkoušel soupeř ještě hru bez brankáře, při které nás dokázal dostat pod tlak a v několika případech nás musel podržet brankář Slavata. V úplném závěru jsme měli ještě možnost navýšit vedení při trestném střílení, ale jindy spolehlivý exekutor Dopita v tomto případě selhal. Zápas jsme tedy dokázali vyhrát 4:2 po zdařilém výkonu a připsali jsme si velice cenné tři body do tabulky.

V druhém zápase jsme potřebovali potvrdit předchozí vítězství. Čekali nás FbK WILDCATS. Tento zápas neprobíhal v tak velkém tempu jako zápas předchozí. Soupeř vyčkával pouze na naše chyby a my se přes  jeho obranný val snažili prosadit. Naštěstí jsme dokázali vsítit první gól zápasu a soupeře jsme během celého zápasu nepustili do vedení. Ač se zdálo, že máme zápas plně pod kontrolou (po druhé třetině jsme vedli o tři branky 6:3), tak jsme soupeři dovolili dostat kontaktní branku a v závěru jsme i s trochou štěstí ubránili jednobrankové vedení 8:7.

Do tabulky si z tohoto víkendu připsala mužská rezerva důležitých šest bodů a od postupu do Divize ji dělí pouhé tři body, které potřebuje uhrát ve dvou zbývajících zápasech na Stochově (28.4.).

Jak jsme již zmínili, udržení druhého místa bylo jen a jen v naších rukách. Třetí Bučis na nás ztrácel 3 body, ale jelikož vzájemné zápasy hovořily v náš prospěch stačilo nám k udržení druhého místa 3 body.

Našimi soupeři byl tým králů, který nastoupil v sedmi hráčích oproti našemu dvojnásobku (14 hráčů). Navzdory menšímu počtu hráčů nás soupeř přesto zaskočil a dostal se do vedení. To však trvalo jen malou chvíli. Protože o obrat skóre se postaral Šádič, který našimi prvními dvěma góly začal svou cestu za hattrickem a zároveň příspěvkem do týmové pokladničky. Nebyl však jediný, kdo se zapsal do střelecké listiny. Ke 3 brankám Martina se ještě přidali, Škoda, Hudec, Kostřica, Hanzl, Janoušek, Tomiška a Lubenský. Utkání jsme s přehledem ovládli 11:2 a zajistili jsme si jistotu 2. místa, potažmo postupu do vyšší soutěže. Mohly nastat oslavy a čekání na druhý zápas.

Obě tyto věci se nám podařily a tým Falconu (náš druhý sobotní soupeř) v nás viděl jednoduchého soupeře, což tak i první patnáctiminutovku vypadalo. Každý výpad soupeře skončil v naší brance. Za stavu 0:2 v náš neprospěch jsme skórovali, ale do konce první části jsme dokázali znovu třikrát inkasovat. Stav 5:1 už pro nás byl dosti alarmující. Gól naděje, doslova, vystřelil Vejce, když 14 sekund před koncem první části dokázal snížit na rozdíl tří branek. Do druhé části jsme vstupovali s tím, že chceme skóre srovnat. Byli jsme více na míčku, byli jsme aktivnější, ale chyběla střelba. Právě proto jsme nedokázali vstřelit více jak jednu branku, a to z hole Škody. Po našem nedůrazu jsme však stihli jednu branku i inkasovat, a tak se rozdíl ve skóre po druhé třetině nezměnil (stále jsme měli tří gólové manko). Ve třetí části jsme hráli jako pokropeni živou vodou. Nakopla nás proměněná přesilovka a touha vyhrát poslední utkání v sezóně. 20 sekund po přesilovce snížil na rozdíl jedné branky Hanzl a vyrovnání vystřelil 5 minut před koncem Vejce. Soupeř nám svou nedisciplinovaností věnoval přesilovku, kterou využil Janoušek a obrat zakončil střelou z větší vzdálenosti Kostřica. Obrat ze stavu 1:5 na 8:6 soupeře moc nepotěšil, ale na nás bylo vidět, že hrajeme v pohodě a že se dokážeme semknout. Rozhodčí udělili celkem 6 trestů na každé straně. Nám se podařilo využít dvě přesilovky, přičemž soupeř se neprosadil v početní výhodě ani jednou. V oslabení se však prosadil každý s týmů právě jednou.

Tímto vydařeným obratem jsme ukončili letošní ročník a vrhli jsme se do postupových oslav.

Autor: Štěpán Hanzl a Kamil Sedlák