Lucka Retová: „Většina holek dřela na 100 %, a to je nejdůležitější, protože všechno ostatní se dá zlepšit“

Starší žákyně mají za sebou poslední turnaj v sezoně, a nejen ten nám v krátkém rozhovoru zhodnotila Lucka Retová.

Ahoj Lucko, se spoluhráčkami máte za sebou poslední turnaj v sezoně. Jak bys ho zhodnotila?

Myslím si, že to byl docela povedený turnaj a výsledkově asi nejlepší za celou sezonu Starších žákyň. Mohl být ještě lepší, ale bohužel jsme prohrály na nájezdy s Chodovem A, když jsme hrály o třetí místo. Většina holek dřela na 100 %, a to je nejdůležitější, protože všechno ostatní se dá zlepšit.

Do posledního turnaje jsi s Kačkou Strnadovou a Áďou Niederlovou bojovala o prvenství v kanadském bodování, kde jsi nakonec skončila na druhém místě. Hecovaly jste se s děvčaty navzájem?

Nene, hecování moc nebylo. Většina holek z našeho týmu (i když výjimky se najdou:)) kanadské bodování tolik neřeší, snažíme se porážet soupeře spíše týmově.

Ty a pár hráček z vašeho ročníku jste se párkrát objevily na tréninku našich extraligových žen, je to pravda? Jaký to byl zážitek?

Ano, je to pravda. Zážitek to byl skvělý a hlavně si myslím, že vyzkoušet si tréninky s hráčkami Extraligy nám hodně pomohlo.

Jak bys zhodnotila celou uplynulou sezonu, ve které jsi nastupovala za Starší žákyně a Dorostenky?

Byla to skvělá sezona v obou dvou kategoriích (i když nějaké ty nepovedené zápasy tam také byly). V Dorostenkách jsme poprvé hrály nejvyšší ligu, a také proto jsme moc bodů nenasbíraly. Zároveň si ale myslím, že jsme se zápas od zápasu zlepšovaly a příští sezona by bodově mohla dopadnout lépe. Co se týká Starších žákyň, tam jsme se většinu sezony držely v prvním koši, ale máme toho ještě hodně co zlepšovat (což platí pro obě dvě kategorie).

Mezi lidmi se šušká, že jsi lamačka klučičích srdcí, je to tak? Máš teď nějakého prince, nebo se spíš soustředíš na jiné věci?

Co se povídá mezi lidmi, to nevím. :D Svého prince nemám a soustředím se hlavně na florbal a na školu (i když nějací ti kluci se tam taky někde najdou;)).

Autor: Lukáš Jenšík