Mladší žáci B zakončili sezonu na krajských hranicích

Výprava Mladších žáků a několika Elévů se tentokrát vydala bojovat až do dalekého Týnce nad Labem.

Do prvního zápasu proti Říčanům jsme nastoupili sebevědomí a plní sil. A začali jsme výborně, první gól padl už po minutě. Soupeř nás sice občas dokázal hodně zatlačit a zahrál si i dvě přesilovky, balonek do síťky ale dotlačit nedokázal – a to ani z nařízeného nájezdu. Ve druhé půli jsme přidali pořádnou nálož gólů a zužitkovali tak naší herní převahu, ten nejhezčí dal Matyáš Borek, který vykoupal gólmana a zasunul mu touš mezi nohy. Říčany si nakonec připsaly jeden čestný úspěch, konečné skóre však znělo 9:1 pro naše barvy.

Než jsme se stihli rozkoukat, čekal nás druhý mač s pořádajícím Kolínem. Ten se na míčku zdál o něco lepší a projevoval se tak i na hřišti – po první polovině bylo skóre vyrovnané. Druhá část začala naším náporem, Kolín ale postupem času začal přebírat otěže a zvyšovat tempo, na které jsme zkrátka nestačili. Prohra 3:8.

Před posledním zápasem jsme se šli zchladit zmrzlinou a ledovou tříští z místního stánku, osvěženi jsme pak ještě fandili Říčanům, kterým stačil jediný gól k tomu, aby nás posunuly do zápasu o zlato. Nakonec na nás tedy zbyl o boj bronz, kde jsme v poločase nad Bučisem vedli 3:2, herní převaha však byla jednoznačně na naší straně. Potvrdit jsme jí dokázali vzápětí, kdy jsme soupeřova gólmana zasypávali nevídanou ostropalbou. Ten dřív nebo později musel kapitulovat, nakonec z toho byly tři fíky a konečné třetí místo za výsledek 6:2.

Děkujeme rodičům za podporu a odvoz, klukům teď přejeme zasloužený dvoutýdenní odpočinek před letní přípravou, těm starším z nich pak hodně štěstí ve Starších žácích.

Autor: Dráša