Zlato pro Dorostence!

Dorostenci již v minulém kole předčasně oslavili postup do nejvyšší dorostenecké soutěže, ale pro celkové prvenství jim ještě malý kousek chyběl. Korunovaci letošního mistra 2. dorostenecké ligy však zajistili soupeři z rezervy Chodova, když obrali o body stíhající Prague Tigers. Kluci tak již ráno věděli, že o titul je již nic a nikdo nepřipraví. I přesto zbývaly k dohrání poslední dva zápasy, kdy jsme postupně vyzvali spřátelený klub Sokol Rudná a T.B.C Králův Dvůr.


V prvním zápase sice hra celkově mírně klopýtala a přísnější parametry snesla pouze poslední perioda, i přesto však kluci dokázali soupeře z Rudné přehrávat a ačkoli efektivita zakončení byla neskutečná, když jsme dostali gól téměř z každé chyby, kterou jsme vyrobili, nakonec jsme se radovali z těsného vítězství 7:5. Je potřeba, abychom těchto zápasů hráli více, protože se znovu prokázalo, že soupeř, který má hru postavenou zejména na fyzické tvrdé hře, nám vždy dělá problémy.

Před druhým zápasem se kluci provětrali na přilehlém trávníku, kde všem zvědavcům předvedli parodii na fotbalové bago. Pochytali jsme trochu bronzu, aby to zlato trochu více svítilo, a šli jsme zpět do rozpálené nafukovačky odehrát poslední zápas v sezoně.

Soupeře z Králova Dvora jsme víceméně porazili již v první polovině zápasu, kdy jsme utekli do pohodlného vedení 7:1. Kluci předváděli pohledný florbal, plný kliček, kudrlinek a nahrávek do prázdné branky. Soupeř sympaticky bojoval a nutil nás být neustále ve střehu. Škoda, že se k tempu zápasu nepřidala svým výkonem rozhodcovská dvojice, ale o tom potom (poslední odstavec, který shrnoval výkon rozhodčích byl nakonec vynechán, protože ono k tomu stejně nic moc hezkého napsat nešlo :)). Kluci nakonec nastříleli 10 branek a ačkoli se nám nepodařilo nakonec zkompletovat všechny kulaté bodové milníky, o kanadě to přece není :)

Po krátkých oslavách jsme se všichni společně přesunuli do přilehlé hospůdky pod Julisku, kde jsme společně oslavili titul a postup pozdním obědem a chlazeným nápojem. Děkujeme všem hráčům i rodičům, kteří dorazili, bylo to příjemné zakončení celé sezony. Děkujeme Davidu Mašátovi, který celou pozápasovou akci zastřešil z organizačního pohledu. Zároveň se na vás na všechny těšíme 11.5. na výroční akci k 25. narozeninám klubu!

Fotky z turnaje na facebooku

Celkově bychom chtěli klukům za celou sezonu poděkovat, protože nás to s vámi bavilo, je vidět, že jste se florbalově všichni posunuli o parník dále a my se těšíme, až si to příští rok znovu vyzkoušíme v nejvyšší soutěži. Odpočiňte si a uvidíme se za pár týdnů na oválu.