Novinky u Sépiáků – postup, škatulata a nový název!

Po hodně hořkém závěru sezony a promarněné šanci získat zasloužený titul se v nejmladší mužské rezervě začínají věci dávat do pohybu. Do konečné fáze byl dotáhnut postup o patro výš, kariéru končí kvůli problémům s koleny Honza Pálek, opačným směrem možná zamíří až tři velká jména.

Fanoušci či soupeři, kteří v unijních tabulkách marně mezi postupujícími hledali sépiácké jméno, nakonec nemusí být zklamáni. Parta v oranžových dresech se nakonec dokázala dohodnout s Panthers a v ligovém ročníku 2018/19 nastoupí o patro výš, tedy ve středočeské Soutěži. Že to nejde, když na stejné úrovni působí i D-tým klubu z Radlic? Ale jde, právě Sépiáci od příštího soutěžního roku převezmou jejich pořadové písmeno a své starší spoluhráče přejmenují na „eFko“, které bude bojovat o patro níž. Jaký tedy zní oficiální název sépiácké družiny? Od června je můžete ve všech unijních dokumentech dohledat pod jménem Sépiáci Panthers Praha D!

Úderem začátku letní přípravy také dochází k menším změnám v kádru. Již jsme avizovali konec Honzy Pálka, kterého dlouhodobě trápily zdravotní problémy, do toho navíc vstupovala nadějně rozjetá cyklistická kariéra. #74 se tak po roce se Sépiáky definitivně loučí na ligové úrovni, na které zaznamenal svůj první gól v životě, v 15 zápasech nakonec zaznamenal 4 body za 2 branky a stejný po čet asistencí. Honzo, děkujeme a budeme se těšit na nějaké neligové akci!

Opačným směrem možná zamíří až tři jména! Zatím nebudeme prozrazovat podrobnosti, jen doplníme, že dvě z možných posil mají zkušenosti z Divize, respektive Regionální ligy, tedy soutěží o 3-4 patra vyšších než té, ve které budou Sépiáci příští ročník působit. V řešení je také možný příchod nehrajícího trenéra, který by snad zabránil podobným výpadkům, jako v posledním mači proti pražským Hornets.

Pondělkem začíná nejneoblíbenější část sezony, tedy letní příprava. Stejně jako ve spoustě dalších věcí nám vyšli vstříc zástupci Panthers, kteří kromě dvou klasických halových tréninků zařídili Sépiákům i speciální kondiční jednotku, která snad doplní absenci rychlosti a odbourá pivní pupky. Pokud započítáme i jednodenní individuální přípravu, vyjdou nám čtyři tréninkové jednotky týdně, což je příprava srovnatelná s nejvyššími soutěžemi!

Náročný program zpříjemní turnaj v Kralupech a tradiční posezonní výlety do Dobrušky a Rtyně. Nakonec padla možnost vypravit se i do Kutné Hory na Jarda Cup či do České Lípy/Liberce, neboť termíny se kříží s jinými akcemi, zejména s maturitami a mládežnickým turnajem v Brně. Samozřejmostí zůstává klubové soustředění v Plzni na konci srpna.

Děkujeme za vaší podporu v našem premiérovém ligovém ročníku 2017/18 a těšíme se zase v září na stadionech!