Elévové B udrželi koš!

Elévové B zavítali na svůj poslední turnaj do nedalekých Černošic, kde v hale Věry Čáslavské předvedli hned několik rozličných výkonů! Poté, co jsme se všichni sešli, nastalo postupné probouzení, umývání ospalků a rozlepování očních víček, při kterých jen ti nejsilnější zvládali poslouchat Márovy pokyny k prvnímu zápasu.

Jak jsme předchozí odstavec ukončili, tak budeme i pokračovat. Vstup do utkání se nám šeredně nepovedl a Alieni v čele s hokejistou ze slávie začali obě naše lajny točit, až jsme po chvilce ani nevěděli kde nám hlava stojí. Vymlouvat se ale na jednoho hráče soupeře by bylo scestné, a tak je nutno poznamenat, že naše obrana byla průchozí jak pěší zóna na Václavském náměstí a náš útok byl bezzubí asi jako postarší muž bez protézy. Jedinou světlou výjimkou byl ale Davídek v brance, nebýt kterého, by byl gólový příděl soupeře dvojnásobný!

O pauze do kluků ale vjelo najednou tolik energie, až zůstával rozum stát a všechnu ji znovu vyčerpali na nepřeberné množství blbin, které vymysleli a všech dovednostních soutěžích, které nejsou k vidění ani v přestávkových programech zámořské NHL.

Do druhého zápasu jsme nastoupili proti Kanonýrům z Kladna. První půle utkání se nesla v duchu prašť jako uhoď, kdy nám soupeř sázel jeden fík za druhým a my jen pasivně postávali buď na jednom či druhém konci hřiště. O poločase již následoval nepříjemný fén, při kterém bylo hráčům jasně vysvětleno, že pokud nemají zájem hrát, či je to nebaví, že mohou jít rovnou domů. Tento poryv horkého vzduchu z úst Máry byl již dostatečným budíčkem a kluci se jali pronásledovat náskok soupeře. Boj to byl srdnatý, a i přes všechnu snahu jsme museli kapitulovat na zápraží soupeřovi svatyně, do které nám ten poslední gól, který by znamenal remízu, již nepadl.

Třetí zápas o umístění jsme odehráli s pražským Olympem. Začátek utkání nám klasicky utekl, což již psychicky nevydržel trenér na střídačce a již velmi vážně promluvil do duší hráčů, kteří se po hřišti jen ploužili. Naštěstí pro nás, jsme utkání nakonec ovládli a pak již jen honili kanadské body, jak jen to šlo. Příklad toho může být gól mstitele Honzy, kterému první neuznali, a tak jich chvíli po tom nasázel rovnou pár do foroty. Koš jsme udrželi a s dvěmi porážkami a jednou výhrou jsme si sbalili svých pár švestek a vydali se na zpáteční cestu k našim domovům.

Rodičům děkuji za vytrvalou podporu a brzké ranní vstávaní! Klukům děkuji, že dokázali zabrat a předvést co v nich doopravdy je!

Autor: Mára