Další cenné zkušenosti v prvním koši

Starší žákyně o víkendu odehrály turnaj v hale na Jižním Městě, kde se utkaly se dvěma chodovskými týmy a FbŠ Bohemians.

V úvodním utkání v hale na Jižním Městě nás čekal celek Chodova. Nástup do prvního zápasu se nám povedl, holky předvedly hezkou kombinační hru. První část byla plná soubojů a přetahování o míček. Nám se podařilo celou první část ovládnout vedením 3:0. V pauze proběhl rychlý rozbor první části. Náš nástup neodpovídal první části, soupeř nás drtil, ale držela nás Monča. Ovšem nic se nedá držet věčně a soupeř snížil o jeden gól. Náš následný tlak přinesl chybku v rozehrávce, která zapříčinila únik soupeře následovaný faulem a trestné střílení znamenalo vedení už jen 3:2. Nervozita byla vidět a soupeř se snažil snížit. Namísto srovnání však přišla naše akce na jeden dotek zakončená střelou bez přípravy a najednou 4:2. Soupeř byl zlomený, ale stále se snažil ještě skóre alespoň kosmeticky upravit, ale to se už nepovedlo.

Ve druhém zápase jsme se utkali s FbŠ Bohemians, se kterými máme špatnou vzájemnou bilanci. První polovina skončila 0:2. Zprvu jsme hráli spíše zataženě, ale nakonec jsme se dostali ke dvěma hezkým akcím, bohužel bez zakončení. Následovala poločasová pauza, při které Toli a Dan hráčky nabádali, aby si více přihrávaly a chodily si pomáhat do obrany. Soupeř bohužel nastoupil lépe než my a zvýšil stav utkání na 0:4. V posledních pár minutách jsme zkusili nasadit hráče, který stál na půli soupeře a čekal na dlouhé nahrávky, také bohužel bez úspěchu. Chtěli bychom hlavně poděkovat Monče Rožumberkové, která nás podržela v bráně a bez které by byl výsledek úplně jiný.

V zápase o třetí místo jsme se už po několikáté utkali s A týmem Chodova. Utkání nezačalo v úplně rychlém tempu ani z jedné strany, přesto se našemu soupeři podařilo otevřít skóre. Právě to byl pro holky budíček a začali jsme soupeře přehrávat. Z čehož pramenil poločasový výsledek 3:1 v náš prospěch, když se dvakrát prosadila Rety a jednou Áďa. Vypadalo to více než nadějně s útokem na nejlepší letošní umístění. Bohužel jsme ale druhou část zápasu vůbec nezvládli. Těžko říct, či za výkon mohla únava z malého počtu, či nekoncentrovanost. Každopádně zápas pro nás skončil nepříliš hezkým výsledkem 3:9.

Děkujeme všem holkám za odmakaný turnaj. Speciální pochvalu si zaslouží Monča, která nás často svými zákroky držela. Děkujeme rovněž rodičům za podporu a budeme se na vás těšit i příště, na posledním turnaji sezóny.

Autoři: Toli, Niky, Formiš, Mesut