Daniel Škvor: „Holky si za celou sezónu tak vysoké umístění zaslouží a já jim za to děkuji“

Poslední turnaj sezóny odehrála rezerva princezen na Děkance. V prvním zápase porazily Ovocné Báze a ve druhém zápase remizovaly se Startem. V případě výhry se princezny mohly posunout na druhé místo tabulky.

Dnešní rozhovor začneme od konce. Jak bys zhodnotil poslední turnaj žen B v této sezóně?

V prvním zápase nás čekal zkušený tým Ovocné Báze. Holky naštěstí naplnily papírové předpoklady a zápas vyhrály. Ve druhém utkání nás čekal o poznání těžší soupeř a to Start. Kdybychom tento zápas vyhráli, tak bychom se posunuli na druhé místo v konečné tabulce. Utkání to bylo vyrovnané a vyrovnaným výsledkem také skončilo. Bohužel Startu tento bod stačil k umístění před námi.

Že jste mohli skončit na druhém místě, o tom se před sezónou nikomu ani nesnilo, a proto se vraťme na začátek. S jakými cíli jste vstupovali do sezóny 2017/2018, když jste se v předchozím ročníku zachránili ve druhé lize prakticky na poslední chvíli?

Určitě jsme přehnaně vysoké ambice neměli. Pro mě jako nového trenéra byl předsezónní cíl jasný – ligu udržet. Ale během podzimu a jara jsem si cíle přehodnotil a chtěl jsem, abychom se umístili do 5. místa. Nakonec jsme skončili 4. a já jsem s tímto umístěním spokojený. Holky si za celou sezónu tak vysoké umístění zaslouží a já jim za to děkuji.

Věřím, že některé zápasy nebyly rozhodně jednoduché, ať již kvůli zranění (Olí), nepřítomnosti Barči Slezákové, Živy a Raky v závěru sezóny nebo i kvůli tomu, že jste nemohli posílit princeznami z A-týmu, které bojovaly v play-off. Jak bys tedy hodnotil zbytek týmu, který i přes tyto problémy dokázal dokonce bojovat o místa na stupních vítězů a máš vůbec nějaké výtky, na čem by měly zapracovat do příští sezóny?

Je pravda, že na každém turnaji jsme měli v podstatě jinou sestavu, ale ta kostra 5-6 hráček dokázala vtáhnout ostatní do zápasu a díky tomu jsme po většinu sezóny předváděli týmový výkon, který nám zajistil 4. místo v tabulce. Samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo, a tak některé zápasy nebyly ideální. Hlavní problém v těchto zápasech byl především v psychice, kdy jsme se po inkasované brance nebo brankách psychicky sesypali, a do konce zápasu jsme nebyli schopni hrát naši hru. Díkybohu těchto zápasů bylo mizivé procento.

Jelikož jsi první rok u rezervy princezen jako hlavní trenér, tak moje otázka směřuje na to, co bys chtěl zlepšit u sebe a co ti přináší role asistenta u A týmu žen?

Vždy je co zlepšovat a u mě to platí dvojnásob. Jsem si vědom toho, že moje trenérská práce by mohla být lepší, ať už mluvíme o rezervě či ženském A týmu, u kterého se stále ještě učím. Určitě bych chtěl zlepšit vlastní iniciativu, což znamená více komunikace s hráčkami jak na hřišti, tak i na střídačce, příprava kvalitních tréninků, příprava rozboru soupeřek a tak dále. Do příští sezóny na tom určitě zapracuji.

Když opomeneme stabilní opory týmu (brankářka Maruška, v obraně Olí a v útoku Naty, Eliška, Živa a Barča), jak se ti líbily juniorky a nové hráčky?

Je velmi pozitivní, že se do rezervy princezen zapojují i juniorky, které se v týmu rozhodně neztratily (i když jak už jsem řekl, stále je co zlepšovat). Věřím, že v další sezóně bude náš tým posílen o další juniorky. Co se týče příchodu nových hráček, tak si také myslím, že do týmu zapadly (ať už je řeč o Barče Staré, Janě Rosmusové, Verče Rakové anebo Petře Simajchlové). Nové holky jsou zkušené a skvěle doplňují právě mladé hráčky.

A ještě závěrem nesmíme opomenout ještě jeden obrovský úspěch tvých hráček. Konkrétně se bavíme o Naty Vesecké a Elišce Škvorové, které skončily v celé soutěži (2. liga žen) v kanadském bodování na prvním místě (Naty – 48 bodů) respektive čtvrtém místě (Eliška – 40 bodů). Je to určitě úspěch i pro celý klub Panthers Praha. Moje otázka tedy směřuje k tomu, jak jim pomáhají tréninky s A týmem žen a nasazování do zápasů Extraligy?

Za celou dobou, co jsem v Panthers Praha (zhruba 6 let), jsem nezažil, aby se umístily dvě hráčky nebo hráči v kanadském bodování celé soutěže tak vysoko. Určitě jim k tomu ty tréninky a zápasy s A týmem hodně pomáhají. Zároveň pořád na sobě holky mohou pracovat a dále se zlepšovat. Přeji jim tedy, ať jim to stále jde, minimálně jako doposud.

Závěrem Ti přeji, abys zkušenosti, které získáš jako asistent u A týmu přetavil v úspěchy u B týmu a všem tvým hráčkám, které vedeš, přeji hodně vyhraných zápasů, se kterými se dostaví i úspěchy.

Děkuji za sebe i za tým a děkujeme všem fanouškům za celosezónní podporu!

Autoři: Michal Škvor, Daniel Škvor