Starší žáci udrželi 1. koš i pro příští sezónu

V neděli 15.4. se starší žáci vydali do SH Jižní město obhajovat svou účast v 1. koši i do příští sezóny.

První zápas jsme hráli s Mladou Boleslaví, s jediným týmem, který jsme zatím v 1. koši porazili. Do zápasu jsme vstoupili, jak je naším zvykem, velmi vlažně, a proto jsme jako první inkasovali, ale po oklepání se balónku chopil mistr Vejli a svým granátem srovnal. Poté byla hra více opatrná a výhru nám přisoudil „nejprofesionálnéjší“ gól (jednou rukou) pana Zdrubyho. Vedení jsme udrželi.

Druhý zápas jsme hráli s Chodovem, s jedním z nejlepších týmů ze soutěže. Už od začátku byl vidět výkonnostní rozdíl, Chodov se nebál střelby ani kliček na manťáku. Postupně svůj náskok zvyšoval. Jediný gól, co se nám povedl, byl gól z půlky pana špílera Pepise.

Zápas o umístění jsme opět hráli s Kladnem. Soupeř chtěl držet balón a diktovat tempo, což se mu celý zápas dařilo. Od nás se povedlo skórovat jen Járisovi. Soupeřův důraz byl o mnoho větší než náš.

1. Koš jsme udrželi, což jsme chtěli. Chtěl bych kluky pochválit za sezónu. Mohla být sice lepší, ale i několikrát horší. DÍKY MOC!

Autor: Lukáš Jenšík

Fotky na Facebooku, další fotky ze zápasu s Chodovem.

Redakční korekce:

Starší žáci sice soutěžně na turnaji první koš udrželi, ale v nové sezoně začnou s největší pravděpodobností v druhém koši, protože nalosování se bude určovat podle získaných kvalifikačních bodů, ve kterém jsme na osmé příčce.

O to víc se tedy budeme soustředit na kvalitní výkony po celou sezonu a výsledky a koše nám pak přijdou samy :-)